Politechnika wprowadza ułatwienia dla niepełnosprawnych

el, Piotr Osowicz | Utworzono: 28.07.2019, 07:56 | Zmodyfikowano: 28.07.2019, 08:09
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum radioram.pl

30 specjalnych urządzeń rozmieszczono na terenie kampusów Politechniki, aby ułatwić poruszanie się po nich osobom z wadami wzroku i słuchu. Urządzenia przez głośnik informują, gdzie się obecnie znajdujemy, albo wyświetlają w telefonie odpowiedni tekst z opisem miejsca. - Wystarczy ściągnąć aplikację o nazwie TOTUPOINT - mówi Marek Tankielun, szef pracowni tyfloinformatycznej na Politechnice:

Władze uczelni zaznaczają, że w razie potrzeby istnieje możliwość wezwania asysty dla osoby niepełnosprawnej, bowiem aplikacja ma zapisane numery telefoniczne do Biura Karier, obsługi stołówki czy Sekcji Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. - Jesteśmy pewni, że program się sprawdzi i już planujemy kolejne kroki - dodaje inżynier Jerzy Borowiec z Katedry Telekomunikacji i Teleinformatyki:

Aplikacja dostępna jest w językach polskim i angielskim. System wykorzystywany może być przez każdego, także przez osoby odwiedzające Politechnikę - wystarczy zainstalować w swoim telefonie aplikację mobilną o nazwie TOTUPOINT. Kampusy Politechniki we Wrocławiu to na razie jedyne miejsca na Dolnym Śląsku, gdzie testowane są takie rozwiązania technologiczne.

REKLAMA

To może Cię zainteresować