„Portret kobiety w ogniu” otworzył Nowe Horyzonty [PODCAST]

Jan Pelczar | Utworzono: 20.07.2019, 17:45 | Zmodyfikowano: 20.07.2019, 17:45
A|A|A

zdj. mat.prasowe

„Portret kobiety w ogniu”  jest pewnego rodzaju manifestem, na cześć spojrzenia - mówiła w Strefie Kina Radia RAM reżyserka, Celine Sciamma. – Moją bohaterkę poznajemy poprzez spojrzenia malarki, która ma namalować tytułowy portret  – dodawała odtwórzyni głównej roli, Adele Haenel. 

Posłuchaj rozmowy z autorkami „Portretu kobiety w ogniu”: 

 

Przed nami 19. MFF Nowe Horyzonty. Festiwal po raz czternasty zaprasza do Wrocławia. – Pokażemy, że kino jest różnorodne - mówi dyrektor programowy festiwalu Marcin Pieńkowski. 

–  Na otwarcie Portret kobiety w ogniu, film nagrodzony za scenariusz w Cannes - mówi szef festiwalu Roman Gutek.

Na gali otwarcia, która poprzedzi polską premierę filmu, gościć będą odtwórczyni głównej roli Adele Haenel i autorka "Portretu..." Céline Sciamma. 

Haenel na Horyzontach zobaczymy też w szalonym „Deerskin” - filmie o mężczyźnie zakochanym w skórzanej kurtce z frędzlami. Brawurowych metafor nie zabraknie także pierwszego dnia. Przedpremierowo, kilkanaście godzin przed wejściem filmu do kin w całej Polsce, festiwalowa publiczność będzie mogła zobaczyć kolejną rozprawę ludzi z zombie, tym razem w obiektywie Jima Jarmuscha w filmie „Truposze nie umierają”.

W programie znalazły się też polskie premiery filmów, które powalczą o tegoroczne Złote Lwy w Gdyni - "Obywatela Jonesa" Agnieszki Holland oraz "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego. Po rocznej przerwie wracają pokazy na wrocławskim Rynku.

Nowe Horyzonty potrwają do 4 sierpnia. W oba festiwalowe czwartki specjalne wydania Strefy Kina Radia RAM od 14:00 do 18:00 prosto z Kina Nowe Horyzonty. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować