Strefa Kina Radia RAM na Nowych Horyzontach [PODCAST]

Jan Pelczar | Utworzono: 20.07.2019, 14:43 | Zmodyfikowano: 20.07.2019, 14:43
A|A|A

zdj. mat.prasowe

W dniu otwarcia festiwalu, 25. lipca, oraz w drugi nowohoryzontowy czwartek - 1. sierpnia. nasze studio stanie tradycyjnie na parterze Kina Nowe Horyzonty. Porozmawiamy z gośćmi imprezy oraz z jej organizatorami, ze znawcami kina oraz z bohaterami festiwalowych premier. Rozmowy podczas pierwszej festiwalowej Strefy Kina skupią się wokół filmu otwarcia – „Portretu kobiety w ogniu”. Reżyserka Céline Sciamma i odtwórczyni głównej roli Adele Hanel przyjadą na otwarcie Nowych Horyzontów. Mamy nadzieję, że skorzystają też z zaproszenia do naszego studia. Będziemy też czekać na Agnieszkę Holland, której „Obywatel Jones” ma polską premierę w pierwszy weekend festiwalu. 

Wywiad z autorkami „Portretu kobiety w ogniu” – TUTAJ.

Wywiad z Agnieszką Holland – TUTAJ

W kolejny czwartek przyjdzie pora na „Mowę ptaków” Xawerego Żuławskiego. Tuż po Strefie Kina zaplanowano jej światową premierę. Do studia zaprosimy reżysera oraz aktorki i aktorów, którzy wystąpili w filmie według scenariusza Andrzeja Żuławskiego. 

Wydarzeniem tegorocznych Nowych Horyzontów jest retrospektywa Shujiego Terayamy. Jej współtwórca Nikodem Karolak opowiedział o swojej fascynacji japońskim reżyserem.

Tuż przed festiwalem do fandomu Terayamy dołączyła Kaja Klimek. Dziennikarka i krytyczka filmowa co roku pracuje wraz z ekipą Studio Kropka nad napisami do nowohoryzontowych projekcji. 

Przed festiwalem, ale także w Kinie Nowe Horyzonty, rozmawialiśmy o programie tegorocznej edycji z Romanem Gutkiem. Szef festiwalu cieszy się z tego, że to „Portret kobiety w ogniu” otworzy 19. edycję.

Dyrektor programowy Marcin Pieńkowski tłumaczy zaś, że wybór „Pewnego razu...w Hollywood” na film zamknięcia był wyjątkową okazją, by wreszcie pokazać na Nowych Horyzontach przedpremierowo film Quentina Tarantino. Galę zamknięcia uświetni wizyta Rafała Zawieruchy, który w filmie zagrał Romana Polańskiego.

 Tegoroczne Nowe Horyzonty potrwają do 4 sierpnia. Podpowiedzi, co wybrać z repertuaru, każdego dnia na antenie Radia RAM. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować