VIII Międzynarodowy Brahms Festiwal we Wrocławiu

Dagmara Zmyślona, BT | Utworzono: 28.06.2019, 15:39 | Zmodyfikowano: 28.06.2019, 15:40
A|A|A

fot. mat. prasowe

Recitale solowe , muzyka kameralna i koncerty symfoniczne zabrzmią ponownie w miejscach w których osobiście prezentował swoją muzykę Johannes Brahms. Swoimi występami zaszczycą nas wybitni artyści, którzy przybędą do Wrocławia z całego świata, aby w magicznej atmosferze naszego miasta oczarować wrocławską publiczność poruszającymi interpretacjami dzieł muzyki Brahmsa.

W przepięknym wnętrzu oraz wspaniałej akustyce Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu w dniu 07 lipca o godzinie 19:00 nastąpi inauguracja VIII Międzynarodowego Brahms Festiwalu, w koncercie wystąpią wraz z orkiestrą międzynarodowej rangi soliści oraz renomowany chór męski.

W programie koncertu m.in. rzadko wykonywany utwór Brahmsa pt. Rapsodia na alt, chór męski i orkiestrę op. 53. Po ponad pięćdziesięciu latach dzieło znów zabrzmi we Wrocławiu, nie zabraknie także znanych utworów innych kompozytorów m.in.. J. Sibeliusa, F. Mendelssohna-Bartholdy oraz słynnej Suity "Peer Gynt" Edwarda Griega. Ze względu na miejsce koncertu w programie zaprezentowane zostaną także znane pieśni żydowskie oraz najpiękniejsze pieśni Brahmsa w opracowaniu z towarzyszeniem orkiestry w wykonaniu włoskiej sopranistki Martiny Bortolotti, która jest solistką Teatru "La Fenice" w Wenecji, występowała też w mediolańskiej La Scali i w znanych salach koncertowych na różnych kontynentach. Leo Garda przybędzie z Monachium, artysta od wielu lat bryluje na scenach niemieckich i włoskich teatrów operowych i wzbudza ogromne zainteresowanie śpiewając na mistrzowskim poziomie dwoma skrajnie różnymi głosami tenorem i kontratenorem, śpiewał w mediolańskiej La Scali podczas spektaklu „Chowańszczyzna "pod dyrekcją Claudio Abbado. Artysta wykona Rapsodię op.53 Brahmsa, ze względu na trudną o bardzo rozległej skali partię solową tego utworu, solista jest jedynym kontratenorem na świecie, który posiada to przepiękne dzieło w repertuarze. Leo Garda wykona także wiele nastrojowych, znanych utworów z włoskiego repertuaru.

Zaprezentuje się również Męski Zespół Wokalny „I Signori", który mimo krótkiego istnienia odnosi wiele sukcesów na prestiżowych estradach. Dyrektorem artystycznym tego zespołu jest Izabela Polakowska -Rybska, która w swoim dorobku posiada wiele nagród. Pełniła obowiązki m.in. Dyrektora Artystycznego Chóru Polskiego Radia w Krakowie. Orkiestrę Kameralną Camerata - Wrocław poprowadzi Jan Pogány polski dyrygent, kompozytor i wiolonczelista, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Artysta odbył roczny kurs mistrzowski pod kierunkiem słynnego dyrygenta Sergiu Celibidache. Jest laureatem konkursów kompozytorskich w Luksemburgu i Hiszpanii, przez wiele lat sprawował kierownictwo muzyczne w niemieckich teatrach muzycznych oraz stale współpracuje z licznymi orkiestrami nie tylko w Niemczech, Austrii, Włoszech ale nawet w Royal Opera House Muskat w Omanie. Jest założycielem i dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu.

Więcej informacji na www.brahms-festival.com

REKLAMA

To może Cię zainteresować