Rusza świąteczna akcja "Podziel się Posiłkiem z Bezdomnymi"

el | Utworzono: 21.04.2019, 21:11 | Zmodyfikowano: 21.04.2019, 22:16
A|A|A

Fot: zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay

Akcja potrwa przez 3 dni - od świątecznego poniedziałku 22 kwietnia do środy 24 kwietnia. W tym roku będzie ona miała rekordowy zasięg - obejmie ponad 55 miast i miasteczek w 16 województwach, m.in. Wrocław. - Jeżeli zostaje nam jedzenie po świętach to nasi kierowcy przyjadą, odbiorą to jedzenie od nas i zawiozą do lokalnych jadłodajni dla osób ubogich i bezdomnych - opowiada inicjatorka akcji Maria Skołożyńska.

Dodała, że podczas akcji można oddać każde świeże, dobrej jakości domowe jedzenie. - Mogą to być m.in. pierogi, ciasta, pieczywo, sałatki, mięsa czy ryby. Ważne, żeby jedzenie przekazywane przez darczyńców było zdatne do zjedzenia w ciągu 24 godzin od przekazania i zapakowane w jednorazowe opakowania lub takie, których możemy się pozbyć, jak np. słoiki - wskazała Skołożyńska

Akcja "Podziel się posiłkiem z bezdomnymi działa już od 5 lat i - jak przyznaje jej organizatorka - z roku na rok staje się coraz większa. - Tylko podczas ostatniej edycji udało nam się zebrać 10 tysięcy posiłków, a dzięki współpracy z lokalnymi jadłodajniami i schroniskami docieramy do tysięcy osób potrzebujących - podkreśliła Skołożyńska.

Aby wziąć udział w akcji można samodzielnie przekazać jedzenie do lokalnych jadłodajni. Adresy wszystkich instytucji znajdują się na www.podzielmysie.pl. Jeżeli jednak nie mamy transportu to możemy zgłosić się przez formularz na stronie akcji, a wolontariusz zadzwoni, umówi się na godzinę odbioru, przyjedzie po jedzenie i zawiezie do lokalnej instytucji, która pomaga osobom potrzebującym.

W akcji można wziąć także udział będąc wolontariuszem - kierowcą, który odbiera i zawozi jedzenie. Wystarczy kilka godzin wolnego, własny samochód i dostęp do telefonu lub komputera z internetem. Aby zostać kierowcą należy zgłosić się przez formularz na www.podzielmysie.pl.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować