Osiedlowy spacer z filmami po Ołbinie

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 18.04.2019, 15:00 | Zmodyfikowano: 18.04.2019, 15:00
A|A|A

- W trakcie środowego popołudnia, które płynnie przejdzie w wieczór, odwiedzimy cztery wspaniałe ołbińskie przestrzenie. Ugoszczą nas gospodarze poszczególnych miejsc, a także polskie filmy krótkometrażowe. Zestaw zostanie tak skompilowany, aby nawiązywać do przestrzeni, w której aktualnie się znajdujemy. Przykro nam, nie wyciągnięcie więcej szczegółów. Klasycznie dla Spółdzielni Kinowej „Ołbin” miejsce wydarzenia i jego szczegółowy program pozostaną tajemnicą do samego końca. Możemy tylko dodać, że jak zwykle za wybór odpowiedzialny jest Lech Moliński, mieszkaniec Ołbina, a także organizator wydarzeń filmowych, związany z Wrocławską Fundacją Filmową, a współpracujący m.in. z Millennium Docs Against Gravity i Strefą Kultury Wrocław - mówią organizatorzy wydarzenia.

Udział w spacerze jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Wszyscy uczestnicy oprowadzania proszeni są o przyniesienie rośliny, która pomoże zazielenić Ołbin.

Spacer rozpocznie się o godz. 18:00 i potrwa do trzech godzin. Spotkanie zacznie się przed kamienicą przy ul. Rozbrat 12, również związanej z filmem – pojawiającej się w obrazie „Złote koło” Stanisława Wohla. W ramach wycieczki będzie można poznać bliżej cztery sąsiedzkie lokalizacje, a także kilka krótkich metraży polskiej produkcji.

O wydarzeniu opowiedzieli w naszym studiu Joanna Warecka ze Stowarzyszenia Żółty Parasol i Lech Moliński z Wrocławskiej Fundacji Filmowej.

REKLAMA

To może Cię zainteresować