Naturę zostawmy w spokoju - apeluje wrocławski ekolog Dominik Dobrowolski w Radiu RAM

Anna Fluder | Utworzono: 08.04.2019, 11:46 | Zmodyfikowano: 08.04.2019, 11:46
A|A|A

Przed laty ekologów utożsamiano z tymi, którzy przykuwają się do drzew lub kominów, a w wolnych chwilach tropią azbestowe konstrukcje. Dziś to bardzo się zmieniło, ale nasza świadomość i wiedza, czym jest ochrona środowiska, dbałość o naturę i hamowanie ingerencji w przyrodę, nieustannie potrzebuje bodźców do działania. Wciąż jest bardzo wiele do zrobienia, a na dowód niech posłuży smutny obraz 60 worków śmieci wyłowionych z Odry na odcinku od mostu Trzebnickiego do Mostów Warszawskich w niespełna kilka godzin. Do tej akcji przyłączył się także wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, który od lat 80. sprząta nie tylko po sobie, segreguje, inspiruje i wszystkim proponuje spacery po górskich szlakach, kajakowe spływy po polskich rzekach i rower częściej niż auto. Zawsze blisko natury i gościnnie w Radiu RAM przy Sobotniej Kawie.

Staram się łączyć różne dziedziny, takie jak: ekonomię, zdrowie, sport, kulturę, architekturę z ekologią. Dzisiaj wszystkie te sfery życia muszą się holistycznie uzupełniać i wspierać. - czytamy na stronie internetowej naszego gościa http://www.cycling-recycling.eu/, a zatem pytamy:

"Kultura to Natura", "Świeć przykładem", "Cycling Recycling", "Stop CO2- Rusz się!", "Recykling Rejsy" i wiele innych już akcji zorganizował, ale wiele z nich wciąż trwa, a wśród tych najnowszych jest ta, do której zaprasza przede wszystkim dzieci "Śmieci skrzydeł nie mają".

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować