Podróż marzeń na Mount Everest

Jan Pelczar | Utworzono: 06.04.2019, 09:06 | Zmodyfikowano: 06.04.2019, 09:06
A|A|A

Paweł Janczarski nie jest profesjonalnym wspinaczem, ale do Korony Ziemi brakuje mu już tylko jednego szczytu. Najwyższego. Mount Everest ma w dodatku, jak zauważa gość Podróży z Radiem RAM, dwa wierzchołki - prawdziwy i finansowy. Każdy z nas może pomóc Pawłowi w realizacji marzenia - trwa zbiórka na wyprawę

Co trzeba zrobić, by wyruszyć na Everest i ile to kosztuje? Przewodnik Podróży z Radiem RAM opowiadał o tym i wyliczał. 

Na Polak Potrafi Paweł napisał: "Fundusze na wyprawę zbierałem przez kilka lat i wciąż jeszcze brakuje mi kwoty o którą wnioskuję. Zwracam się do Państwa z prośbą o dofinansowanie wyprawy na Mt Everest". 

Z Wrocławia Paweł wylatuje za tydzień, po kolejnym odcinku Podróży z Radiem RAM. Na szczyt chce wejść w okolicy swoich urodzin, ale jeszcze przed nimi, czyli przed 21 maja. 

Paweł Janczarski poprzez swoje wyprawy promuje turystykę górską oraz wspinaczkę wśród młodzieży, również niepełnosprawnej. Jego pośredni cel to promowanie górskiej Turystyki Bez Barier.

Autorskim pomysłem Pawła jest też stworzenie Korony Sudetów. Szczyty na Dolnym Śląsku mogłyby zdobywać wspólnie całe rodziny.

Sprzętem, który ma pomóc w zdobyciu ostatniego szczytu Korony Ziemi, Paweł podzieli się ze wspierającymi zbiórkę. Słuchaczom Radia RAM już teraz pokazuje zdjęcia z siedmiu poprzednich wypraw. 

13 kwietnia Paweł wyleciał z Krakowa przez Amsterdam do Chin, skąd będzie atakował najwyższy szczyt świata. Wcześniej opowiedział w kolejnych Podróżach z Radiem RAM o początkach swojej pasji. 

Do ulubionych miejsc Pawła poza górami należą Chile, Peru i Antarktyda.

Przygody z czasów zdobywania Korony Ziemi rozpoczęły sie od rodzinnego wejścia na Kilimandżaro.

Także z córką Paweł wszedł na Elbrus.

 Najwięcej czasu zajęło podejście pod Aconcaguę. 

Góry to nie tylko wspinanie, o czym najlepiej świadczy wyprawa na Piramidę Karstensza. 

 

Paweł nie lubi tracić czasu na wracanie do miejsc, które już odwiedził. Podróże ma zawsze zaplanowane kilka sezonów do przodu. 

W Wielką Sobotę w Podróżach z Radiem RAM gość specjalny: Ilona Wiśniewska, nominowana w tym roku do Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za "Lud", autorka "Białego" i "Hen" opowie o tym, dlaczego musiała wyjechać na północ. 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować