She-la Stories - multiartystyczne show w CeTA

Radio RAM, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 11.03.2019, 12:14 | Zmodyfikowano: 11.03.2019, 12:14
A|A|A

Pierwsze z tych wydarzeń odbędzie się już 14 marca w Centrum Technologii Audiowiualnych. Będzie to STORIES: #retrospect - multiartystyczny, na wskroś teatralny koncert, ilustrujący pierwszą z dwóch płyt składających się na album zespołu. Opowieść. Retrospekcja. Muzyczno-wizualna, barwna i głęboka podróż przez trudne emocje i trudne decyzje ku nadziei i dojrzałemu szczęściu, które smakuje jak karmel z odrobiną soli.

W koncercie uczestniczyć będzie ponad dwadzieścioro artystów - wokalistów, instrumentalistów, tancerzy, twórców teatralnych i cyfrowych grafików, którzy stworzą na oczach publiczności rysunkową scenografię. Widzowie usłyszą repertuar zespołu czerpiący z takich gatunków jak piosenka aktorska, jazz, blues, pop i gospel, zaaranżowany wyłącznie na żywe instrumenty: między innymi charakterystyczny dla brzmienia SHE-la obój, fortepian, czy kwartet smyczkowy o tyle niezwykły, że oparty na dwóch wiolonczelach. Emocjonalna muzyka SHE-la wzbogacona o niesamowitą warstwę wizualną stanowić będzie dla widza imersyjną podróż wgłąb snutej przez wokalistkę opowieści.

Stronę wizualną widowiska - rysunkową scenografię tworzoną na żywo i projektowaną na wszystkie ściany ogromnej przestrzeni koncertowej Studia im. Zbyszka Cybulskiego w CeTA - przygotowała wrocławska grupa teatralna Cloud Theater, znana między innymi ze spektaklu “Technologia jest Istotą”, za który reżyser, Teo Dumski, otrzymał nagrodę WARTO 2018. Grupy SHE-la i Cloud Theater współpracowały wcześniej przy produkcji teledysków zapowiadających płytę: “Impeccable” (w technice animacji poklatkowej) oraz “Mommy & Daddy Left” (w nowatorskiej technice animacji, określanej przez twórców cyfrowym malarstwem), a także koncertów, między innymi w CeTA i w Radio RAM.

O zbliżającym się wydarzeniu w studiu Radia RAM opowiedzieli Patrycja Obara i Teo Dumski:

REKLAMA

To może Cię zainteresować