Jest konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 04.02.2019, 07:51 | Zmodyfikowano: 04.02.2019, 08:52
A|A|A

fot.archiwum Radia Wrocław

Jednak będzie konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu. Taką decyzję dziś ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Wymagania dla kandydata są wyśrubowane - dziesięć lat stażu w sferze kultury, w tym pięć lat doświadczenia w zarządzaniu instytucjami kultury. Co to może oznaczać?

Przede wszystkim, że runęła koncepcja forsowana przez część środowiska, by szefa tej ważnej wrocławskiej placówki nie wyłaniać w konkursie, a zaproponować stanowisko uznanej w świecie teatru osobie.

Nowy dyrektor, który w teatrze miałby pracować od września 2019 roku będzie musiał przedstawić komisji konkursowej swoją koncepcję zarządzania scenami Teatru Polskiego, strategię pozyskiwania pozabudżetowych środków finansowych, a także zarys repertuaru, działań promocyjnych i wizerunkowych na rzecz teatru.

To może oznaczać, że zarząd województwa poszukuje na dyrektora nie tyle artysty, a menadżera z krwi i kości.

Konkurs ma przebiegać w dwóch etapach i zakończyć się rozmowami kwalifikacyjnymi. Kandydaci mogą zgłaszać się przez kolejne trzydzieści dni. Dyrektor Teatru Polskiego ma być zatrudniony na minimum trzy, a maksymalnie pięć sezonów artystycznych.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować