RAM Session - The Cuban Latin Jazz

Maciek Przestalski | Utworzono: 21.01.2019, 14:33 | Zmodyfikowano: 21.01.2019, 14:33
A|A|A

fot. Radosław Bugajski

Zapraszamy na pierwszy w tym roku koncert z cyklu RAM Session. W czwartek 31 stycznia od 20:00 Radio RAM zabrzmi pełną karnawałowej energii fuzją jazzu i muzyki latynoskiej w wykonaniu The Cuban Latin Jazz.

Muzycy promować będą wydany 20 stycznia bardzo udany debiut płytowy "Juntos Por Siempre" (V Records 015).

"Pierwszy koncert zagrali w 2017 roku na Ukrainie. To była spontaniczna sytuacja, jednorazowy występ, ale wyszło inaczej. Zespół tworzą kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak, urodzony na Kubie muzyk, który trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem The Cuban Latin Jazz jest perkusista Dominik Jaske. Zespół zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018 i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018."

W naszym Studiu Słuchowiskowym zagrają:
Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak - bass
Taras Backovsky - sax
Paweł Kukuła - piano
Osmar Pegudo - congas
Adam Wajdzik - drums

47. RAM Session w Radiu RAM w czwartek 31 stycznia od 20:00 na 89,8 FM, a także na www.radioram.pl. Retransmisja w niedzielę 3 lutego od 20:00 w cyfrowej jakości DAB+ Radio Wrocław Kultura i na www.radiowroclawkultura.pl.

Słuchaj Radia RAM i wygraj zaproszenia na RAM Session.

Do tej pory na RAM Session zagrali: Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, neony, Naaman, SYNAPTINE, Night Marks, YUUKI, Kapela Timingeriu, The Lions, Oxford Drama, NOTOPOP, ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi, Janek Samołyk, Bethel. Sinusoidal, Venter, ENDY YDEN, Tempus Fantasy, Michał Zygmunt Official Fanpage, HooDoo Band, TheCrackers, Poprzytula, Joanna Kaczmarek, Paśko i zespół Co To, Foliba Music, SLOW, Hello My Sunshine, Kroki, Melika, Jabłonka, Ania Kłys, Chillove, KAGYUMA, Anna Rejda & Rejdpohone, Yarosh Organ Trio, Girls On Fire, Sam Alty, VERTIGO JAZZ PROJECT, Sam & Bartt, Trelecaster, MAPA, Tomasz Mreńca, More Wine Please, MIN t , Bluszcz, Pełech & Horna Duo, Naphta, Broad Peak, Bleeding Moses i SHE-la.

REKLAMA

To może Cię zainteresować