Wrocław i Dolny Śląsk - światełko pamięci Pawła Adamowicza

Radio RAM | Utworzono: 14.01.2019, 15:21 | Zmodyfikowano: 14.01.2019, 16:19
A|A|A

fot. facebook

W Legnicy pod pomnikiem Jana Pawła II, od 18, będzie można wyrazić swój sprzeciw wobec nienawiści i przemocy. W Świdnicy, na rynku, także od 18 będzie można wziąć udział w proteście przeciw szerzącej się mowie nienawiści, agresji i braku tolerancji.

W Jeleniej Górze dziś o godzinie 20 na Placu Ratuszowym w miejscu, gdzie odbywały się licytacje (Stary Amfiteatr) odbędzie się spotkanie potępiające nienawiść i atak na prezydenta Gdańska. - Wartości, które reprezentował Paweł Adamowicz są dla nas wszystkich ważne, a dramat Jego śmierci jest najsmutniejszym potwierdzeniem tego, że dręczące nasze społeczeństwo podziały mogą być źródłem tragedii w każdym miejscu i w każdym czasie. Zapraszamy na nasze spotkanie na Placu Ratuszowym o godz. 20.00 – uczcijmy wspólnie pamięć Prezydenta Adamowicza - czytamy m.in. w zaproszeniu podpisanym przez Jerzego Łużniaka, Prezydenta Jeleniej Góry

Wałbrzych oddaje hołd zmarłemu Pawłowi Adamowiczowi od godz. 18.00 na Placu Magistrackim.

W Dzierżoniowie spotkanie dziś o 18.00 przy pomniku św. Nepomucena. Uczestnicy zapalą symboliczne światełko pamięci.

Jacek Sutryk napisał wczoraj na facebooku: "Kochani, spotkajmy się jutro o 20:00 na pl. Nowy Targ i zapalmy światło dla Pawła Adamowicza. Bądźmy razem. Nigdy więcej takich aktów. Aktów godnych najwyższego potępienia."

Światełko - pamięci Pawła Adamowicza

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

To może Cię zainteresować