Tramwaj na Nowy Dwór. Jest kolejny przetarg, ale...

Radio RAM, jk | Utworzono: 29.12.2018, 14:27 | Zmodyfikowano: 29.12.2018, 15:28
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne; fot. Andrzej Owczarek

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły kolejny przetarg na budowę linii tramwajowej na Nowy Dwór. Tym razem urzędnicy podzielili inwestycję na osiem mniejszych i niezależnych zadań ale - jak informuje Gazeta Wrocławska - w tym przetargu nie zostało ujęte najważniejsze zadanie, czyli budowa torowiska od pl. Orląt Lwowskich do pętli przy ul. Rogowskiej.

Z budową nowej linii miasto ma problem od wiosny. Poprzedni przetarg, w którym inwestycja była podzielona na 22 części, został w 13 zadaniach unieważniony w listopadzie. Nie było chętnych, a ci którzy się zgłosili chcieli więcej, niż zakładał miejski plan. Teraz zadań jest 7 - między innymi wycięcie zieleni, która mogłaby przeszkadzać w budowie, badania archeologiczne czy budowa łącznika kanalizacji deszczowej. Oferty można składać do 4 lutego. Na budowę torowiska od pl. Orląt Lwowskich do pętli przy ul. Rogowskiej zostanie rozpisany odrębny przetarg.

Jeśli wykonawcy zostaną wreszcie wybrani, prace zostaną zrealizowane w ciągu niespełna dwóch lat. Nowa linia z centrum miasta na Nowy Dwór ma mieć 7 kilometrów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować