BOKKA zagra we Wrocławiu w cyklu Let’s Play in Centennial Hall – 8 grudnia!

Radio RAM | Utworzono: 21.11.2018, 11:30 | Zmodyfikowano: 21.11.2018, 11:30
A|A|A

(fot. mat. prasowe)

Działająca od 2013 roku BOKKA wraca do Wrocławia, aby po raz pierwszy zaprezentować na żywo swoją nową płytę „Life on Planet B”. To już trzeci krążek w dorobku zespołu.

BOKKA to jedno z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie nie tylko ze względu na to, że nie wiadomo kim są. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA - opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową nie tylko w skali rodzimego rynku tożsamość. Pojawiając się niemal znikąd za sprawą zaprezentowanego w 2013 roku numeru Town Of Strangers, który następnie znalazł się na ich długogrającym debiucie, a po drodze narobił szumu wśród rodzimych i zagranicznych dziennikarzy, BOKKA stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów.


Niebanalne podejście zarówno do własnego wizerunku, jak i do tworzenia muzyki, czego najlepszym dowodem jest wykorzystywanie nietuzinkowego, często składającego się z przypadkowych przedmiotów instrumentarium, szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI - grupy, której potencjał błyskawicznie dostrzeżono poza granicami ojczyzny. W 2015 roku BOKKA zaprezentowała swój drugi album. Krążek Don’t Kiss And Tell powtórzył sukces poprzednika - płyta otrzymała nominację w kategorii Album roku elektronika i alternatywa w plebiscycie Fryderyków, jednych z najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego. Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia oraz promowania swojej muzyki, BOKKA stała się jednym z najbardziej popularnych zespołów polskiej sceny alternatywnej.

Rok 2017 formacja spędziła na pracy nad nową płytą. „Life On Planet B” (premiera 20 kwietnia 2018 roku) - to trzeci album w dorobku zespołu. Materiał powstał we współpracy z Danielem Walczakiem, który stał się współproducentem wydawnictwa, a wcześniej czuwał nad nagrywaniem płyt Curly Heads, Dawida Podsiadło czy Grzegorza Hyżego. BOKKA nie przestaje się rozwijać, pozostając jednym z najciekawszych reprezentantów rodzimej muzyki avant pop. Na dużą dawkę muzycznych emocji zapraszamy 8 grudnia do Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Będzie to ostatni koncert organizowany w ramach cyklu Let’s Play In Centennial Hall w tym sezonie.

Let’s Play In Centennial Hall to autorski cykl koncertów muzyki alternatywnej i elektronicznej, które odbywają się w przestrzeniach Hali Stulecia i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Let’s Play promuje zarówno znane i lubiane zespoły z Polski i zagranicy, ale też rodzime debiutujące formacje. W sezonie 2018 mogliśmy już zobaczyć koncerty poznańskiego zespołu Snowman, założonego w Łodzi zespołu KAMP!, najciekawszego wrocławskiego składu jazzowego – EABS, a także wrocławskich młodych artystów – Humble Buzz, Fox In The BOX i Endy Yden.

BOKKA
8 grudnia 2018 r., godz. 20:00
Wrocławskie Centrum Kongresowe
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2007603212667924/

Bilety w cenie od 49 zł do nabycia w serwisie eBilet https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/bokka/?partner=halastulecia oraz w Empikach. Przed wejściem na koncert w kasie będą dostępne bilety w cenie 59 zł.
Więcej informacji o cyklu Let’s Play pod adresem: www.facebook.com/LetsPlayinCH

REKLAMA

To może Cię zainteresować