Premierowy utwór od Kari na RAM Café 13! [POSŁUCHAJ]

Piotr Bartyś | Utworzono: 19.11.2018, 13:12 | Zmodyfikowano: 19.11.2018, 13:12
A|A|A

To już jej czwarta obecność na albumach z serii RAM Café, co czyni ją najczęściej pojawiającym się artystą na tej serii płytowej. Po raz pierwszy słyszeliśmy jej głos na RAM Café 3, trzy lata przed jej oficjalnym debiutem płytowym. "In Space" powstało specjalnie na potrzeby naszego albumu, do instrumentalnego tematu duetu Royksopp dopisała słowa, dograła wokal tworząc w ten sposób niezwykle pękną nową opowieść muzyczną.

W 2011 roku kibicowaliśmy jej debiutowi płytowemu. Kari wraz z Hindi Zahrą wystąpiła 9 grudnia we Wrocławiu na "Muzycznej Strefie Radia RAM" i nasi słuchacze jako pierwsi usłyszeli materiał z pierwszej płyty. Dodajmy też - jako pierwsi kupili ten krążek, a występ podobał się tak bardzo, że rozeszły się wszystkie egzemplarze albumu, jakie wprost z tłoczni trafiły do wrocławskiego klubu Eter.
Trzy lata później na RAM Café 9 znalazł się jeden z piękniejszych fragmentów z jej kolejnego albumu "Wounds and Bruises", piosenka "Hurry Up".

ROZMOWA Z KARI:

Dziękując za kolejną obecność na naszym albumie i po prostu piękny utwór, pozwolisz, że zaczniemy naszą rozmowę od RAM Café. Co czyni tę serię szczególną, dlaczego warto się na niej pojawiać?

Zanim nagrałaś "Colorblind", wykonywałaś go na koncertach. Niezbyt wiele piosenek innych wykonawców śpiewasz na żywo. Co sprawiło, że ta piosenka jest tak szczególna, tak Tobie bliska?

"Colorblind" znasz znakomicie. Czy jego nagranie było dla Ciebie rzeczą prostą, czy też miałaś jakieś dylematy? Jeśli tak - z czym były związane?

Opowiedz nam, proszę, co się z Tobą w tej chwili dzieje, co robisz ?

 Jakie są Twoje plany na najbliższy rok?

Skoro rozmawiamy niedługo przed Świętami, przypomnę Ci, że Radio RAM, nie wiem, czy nie jako jedyna stacja w Polsce, gra Twoją świąteczną piosenkę. Kilka lat przed debiutem nagrałaś wraz z Bzimem Zareckim reggae'ową wersję "Christmas Song". I kiedy myślę o zbliżającym się grudniu to jeden z takich utworów, na których powrót najbardziej czekam :)

 Dzięki za rozmowę i do zobaczenia we Wrocławiu :)

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować