Jesse Cook - "Beyond Borders" [PŁYTA TYGODNIA]

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 06.11.2018, 13:54 | Zmodyfikowano: 06.11.2018, 13:54
A|A|A

Artysta ponownie wystąpi we Wrocławiu 14 listopada w NFM. Z tej okazji mamy dla sympatyków znakomitego gitarzysty jego najnowszy album, który nie ukazał sie na CD w Polsce. Jesse Cook – niekwestionowana gwiazda world music, znakomity gitarzysta i kompozytor z Kanady, odwiedzi Wrocław w ramach trasy promującej jego najnowszy album „Beyond Borders”.  Muzyk od ponad 20 lat cieszy się ogromną popularnością m.in. w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej. W Polsce z roku na rok zyskuje coraz większe rzesze fanów.  Jego muzyka to unikalna fuzja wielu gatunków, a sam Cook przyznaje, iż czerpie inspiracje z wielu źródeł jak: rumba, flamenco, muzyka latynoamerykańska, hinduska czy arabska.

 

Jesse Cook, mimo iż nie gra typowego flamenco, został uznany przez magazyn „Acoustic Guitar” drugim, po Paco de Lucíi, najlepszym gitarzystą flamenco w 2009 r. Charakterystyczne dla Cooka brzmienie gitary akustycznej, z mocną i zróżnicowaną sekcją rytmiczną Kubańczyka Chendy Leona oraz wyrazistymi skrzypcami Chrisa Churcha zostało zachowane również na nowym krążku. Ponadto gitarzysta eksperymentuje z nowymi technologiami, co bardzo urozmaica koncert. W listopadowy wieczór ten gitarzysta – globtroter zabierze nas ponownie w daleką podróż po egzotycznych krajach m.in. Bliskiego Wschodu i Ameryki Łacińskiej. 

Jesse Cook, eksplorując muzykę świata, występował m.in. z Afro Celt Sound System, The Chieftains i z Nicolasem Reyesem, wokalistą Gipsy Kings, z którym jako nastolatek jammował na dachu domu swojego ojca. Otwierał koncerty największych legend jazzu i bluesa, takich jak: B.B. King, Ray Charles, Diana Krall, a jego utwory wykorzystane zostały w serialu „Seks w wielkim mieście” oraz w popularnym programie The Chris Isaak Show. Muzyk do tej pory nagrał 12 płyt.

fot. M. Mikołajczyk

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować