Jest zwiastun polskiego serialu Netflixa. Poznacie plenery i wnętrza z Wrocławia?

Jan Pelczar | Utworzono: 02.10.2018, 09:10 | Zmodyfikowano: 02.10.2018, 09:10
A|A|A

zdj. mat.prasowe Netflix

W 58-sekundowej zapowiedzi „1983” rozpoznać można wrocławskie plenery i wnętrza. Serial kręcony był jednak przede wszystkim w Warszawie. W rolach głównych występują Maciej Musiał i Robert Więckiewicz. Na drugim planie plejada gwiazd: Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Edyta Olszówka, Mirosław Zbrojewicz, Krzysztof Wach, Patrycja Volny, Wojciech Kalarus oraz Ewa Błaszczyk. Serial wyreżyserowały cztery cenione artystki: Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska. 


Fabuła „1983” opowiada alternatywną wersję historii:  

„Straszliwy atak terrorystyczny z 1983 roku pogrzebał polskie nadzieje na wyzwolenie i zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego. Dwadzieścia lat później zimna wojna wciąż trwa w najlepsze. Student prawa z ideałami i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Teraz, w 2003 roku, po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek nie tylko radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, ale odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy” – czytamy w materiałach prasowych. 

zdj. mat.prasowe Netflix

‚1983’ będzie thrillerem konspiracyjnym. 30 listopada zostanie udostępniony na platformie Netflix w Polsce oraz innych krajach świata – platforma jest dostępna w ponad 190 z nich. 

zdj. mat.prasowe Netflix

 Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza serialu jest Joshua Long. Za produkcję odpowiadają firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company. Producentami wykonawczymi serialu są Frank Marshall (Jurassic World, Jason Bourne) i Robert Zotnowski (House of Cards) ze studia produkcyjnego The Kennedy/Marshall Company, a także polski producent Andrzej Besztak (House Media) oraz Joshua Long, Maciej Musiał i Agnieszka Holland. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy - Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

zdj. mat.prasowe Netflix

REKLAMA

To może Cię zainteresować