"Pociąg do historii" zaprzężony w wagony sprzed 100 lat jedzie do Sobótki [POSŁUCHAJ]

Piotr Bartyś, Joanna Lamparska | Utworzono: 13.09.2018, 22:55 | Zmodyfikowano: 13.09.2018, 22:55
A|A|A

wszystkie fot.Joanna Lamparska

Wybór kierunku podróży naszym magicznym pociągiem podyktowany został tym razem prawdziwą podróżą, jaką chętnym przyszykował Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu. 16 września o 9.10. organizuje  przejazd zabytkowym składem na trasie Wrocław Główny - Sobótka - Sobótka Zachodnia - Sobótka - Wrocław Główny.
Przejazd odbędzie się po nieużywanej w ruchu osobowym linii kolejowej 285. W samym Wrocławiu miniemy dawne przystanki: Wrocław Wojszyce, Wrocław Partynice i Wrocław Klecina. Potem duża ilość czasu wolnego w Sobótce. Istnieje więc możliwość zwiedzenia lokalnych atrakcji, wycieczki rowerowej, lub spaceru po masywie Ślęży (szlak czerwony i żółty). Dla tych, którzy chcą pojechać dalej, istnieje możliwość pojechania do stacji Sobótka Zachodnia, około 3km od centrum Sobótki. Stamtąd można wyruszyć szlakiem niebieskim. Skład pociągu stanowi wyremontowana przez Klub lokomotywa spalinowa SM30-507 z 1958r., 3 wagony osobowe Bi z 1929 r., oraz wagon pocztowy Gmw z 1951 r., do  którego można będzie załadować  rowery.

Skoro taka trasa już w najbliższą niedzielę i my postanowiliśmy wybrać się najpierw do Sobótki, a potem wdrapać się na Ślężę. Ponieważ nasz pociąg, wiadomo - magiczny, zatrzymamy się po drodze na kilku przystankach, gdzie zwyczajny skład się nie zatrzyma. Kierownikiem "Pociągu do historii" jest jak zwykle Joanna Lamparska , a bilety sprawdza tradycyjnie Piotr Bartyś

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować