Wyjątkowi panowie i pikantne historie pendżabskich pań na Półce z Książkami

Anna Fluder | Utworzono: 10.09.2018, 13:09 | Zmodyfikowano: 10.09.2018, 13:09
A|A|A

„Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi”  Bena Brooksa. 

Międzynarodowy bestseller, książka która pokazuje mężczyznom – nawet tym bardzo, bardzo młodym – że warto w życiu stawiać sobie cele i mierzyć wysoko.  Co to znaczy być mężczyzną? Czy aby udowodnić swoją męskość i pokazać, że jest się kimś, trzeba wykazywać się ogromną siłą, jak znani z bajek i legend dzielni rycerze, którzy ratują z opresji księżniczki i z zimną krwią zabijają smoki? Nic bardziej mylnego! Wyjątkowym mężczyzną można stać się na wiele sposobów i w wielu dziedzinach – o tym właśnie pisze Ben Brooks, a  ilustruje  Quinton Winter.

Pasztety, do boju! Clémentine Beauvais

Odkąd w facebookowym głosowaniu przyznano im tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Paszteta, Mireille, Astrid i Hakima są oficjalnie najbrzydszymi dziewczynami w szkole. Ale czy to znaczy, że mają siedzieć i płakać? Właściwie to… tak właśnie robią. Ale niezbyt długo. Bo wkrótce wpadają na lepszy pomysł: wsiadają na rowery i wyruszają na wielką wakacyjną wyprawę.
Kierunek: Paryż. Cel: ściśle tajny.
Tak zaczyna się zwariowana podróż, która przyniesie bohaterkom mnóstwo przygód, straszliwe zakwasy, prawdziwą przyjaźń, a także… całkowicie niespodziewaną sławę.

Pikantne historie dla pendżabskich wdów. Balli Kaur Jaswal

Przezabawna, podnosząca na duchu powieść o spotkaniu Wschodu z Zachodem. Nikki, córka indyjskich imigrantów, jest barmanką w Zachodnim Londynie. Do tej pory dystansowała się od tradycyjnej sikhijskiej społeczności i wolała bardziej niezależny (czyli zachodni) styl życia. Kiedy popada w finansowe tarapaty, podejmuje pracę nauczycielki kreatywnego pisania w ośrodku w samym sercu zamkniętej londyńskiej społeczności imigrantów z Pendżabu.

REKLAMA

To może Cię zainteresować