Bluza leżąca na torach wykoleiła tramwaj [POSŁUCHAJ]

Marcin Obłoza, DK | Utworzono: 24.07.2018, 09:28 | Zmodyfikowano: 24.07.2018, 09:37
A|A|A

fot. archiwum Radia RAM

Jak podaje wrocławskie MPK, w ciągu pierwszego półrocza 2018 roku, tramwaje wykoleiły się 43 razy. tak duża liczba wykolejeń zastanawia pasażerów.

Przez zły stan techniczny torowiska i nadmierną prędkość, tramwaj, który wypadł z torów na łuku ulic Piotra Skargi i Teatralnej, uderzył w drugi, jadący w przeciwnym kierunku. W zdarzeniu ucierpiały wtedy dwie osoby. Mówi Agnieszka Korzeniowska z MPK:

- Tramwaj jechał z prędkością 20 km na godzinę, a powinien jechać z prędkością 10 km na godzinę. Ostateczną informację jednak o tym, jaka była przyczyna tego wykolejenia, dostaniemy od policji - tłumaczy Korzeniowska

Opuszczenie torowiska w tym przypadku wynikło z przekroczenia dozwolonej prędkości i zużycia torów, ale przyczyny wykolejeń są różne - dodaje Korzeniowska. Jednym z przykładów była bluza, która leżała na torach w momencie przejazdu tramwaju:

Okazało się, że tak zwane ciało obce zalegało w szynie, był to fragment rękawa bluzy.

- Największą liczbę wykolejeń odnotowujemy jednak z przyczyn związanych z torami, choć czasem jest to wina łączona, czyli zły stan torów plus nadmierna prędkość -  dodaje Agnieszka Korzeniowska.

MPK podkreśla, że na bieżąco kontaktuje się z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta w sprawie przeprowadzania doraźnych remontów. Ten podkreśla, że w tym roku przeznaczył 15 milionów złotych na ich bieżące remonty. Mówi Ewa Mazur ze ZDiUMu:

- Jeśli przyczyną jest pęknięta szyna, problem jesteśmy w stanie wyeliminować w ciągu kilku godzin. Jeśli jednak chodzi o inne prace, na przykład wymianę rozjazdów, takie prace trzeba wcześniej zaplanować.

Jak podaje ZDiUM, do 2020 roku zostanie wymienionych 16 rozjazdów tramwajowych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować