Stomatologia studenckim hitem. Uczelnie ogłaszają wyniki rekrutacji

Radio RAM, GN | Utworzono: 10.07.2018, 07:32 | Zmodyfikowano: 10.07.2018, 07:51
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: Pochód juwenaliowy we Wrocławiu (fot. Radosław Bugajski)

Zaczął się gorący czas dla przyszłych studentów - wyniki rekrutacji. Najwięcej zainteresowanych przyciągają takie kierunki jak medycyna na Uniwersytecie Medycznym czy informatyka na Politechnice. Największa wrocławska uczelnia techniczna jest również zadowolona z powodzenia stosunkowo nowego kierunku, czyli cyberbezpieczeństwa, który znalazł się na drugim miejscu w rankingu popularności. Zaskoczeniem może być najbardziej pożądany kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim, którym już wcale nie jest prawo, bo teraz to psychologia. Ogromnym zainteresowaniem nieustannie cieszy się też weterynaria na Uniwersytecie Przyrodniczym, która uważana jest za najlepszą w Polsce (9 osób na jedno miejsce):

- Po raz kolejny do Wrocławia trafią tysiące osób, które zasilą nie tylko budżety samych uczelni, ale też właścicieli mieszkań, przedsiębiorców czy samej gminy. Wszystko przez to, że przeważająca część żaków, to osoby spoza miasta - mówi Jolanta Nowacka z Uniwersytetu Ekonomicznego:

Wyniki rekrutacji ogłosiły Uniwersytet Przyrodniczy i Politechnika Wrocławska, dziś zrobi to Uniwersytet Ekonomiczny, w czwartek Wrocławski, a w piątek Medyczny. Przedstawiciele działów rekrutacji zaznaczają, że jeśli któryś student nie dostał się na wymarzony kierunek w pierwszym naborze, a zabrakło mu niewiele punktów, jest spora szansa, że kandydaci zrezygnują i miejsca zwolnią się nawet na wyjątkowo obleganych studiach. Drugi nabór na sporo kierunków, w tym również technologię ochrony środowiska, będzie prowadziła Politechnika Wrocławska. Wolne miejsca zapowiadają się także na  Uniwersytecie Przyrodniczym, a co roku są one także na Uniwersytecie Wrocławskim. To zwłaszcza na Wydziale Nauk Społecznych, a także na matematyce czy fizyce, gdzie zdarza się, że na roku studiuje zaledwie kilka osób.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować