KoktajLOVE piątki w Novocainie czyli lato czas zacząć

Piotr Bartyś | Utworzono: 28.06.2018, 10:30 | Zmodyfikowano: 28.06.2018, 10:30
A|A|A

fot. Piotr Bartyś

To wszystko przez całe wakacje w Radiu RAM w piątki między 16.00 a 20.00. Jak w minionym roku i w tym nasze letnie studio zainstalowaliśmy w gościnnej Novocainie, na rogu wrocławskiego Rynku, gdzie cała RAM-owa załoga podejmować będzie gości. Przyglądać się będziemy latu w mieście, informować o zbliżających się wydarzeniach, podpowiadać, jak fajnie spędzić czas.Pierwszym gościem wakacyjnych KoktajLOVE'ych piątków był dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, Konrad Imiela. Najpierw podsumowaliśmy miniony sezon teatralny, a jest czym się chwalić. Capitol odwiedziło 137 tys. widzów i gości, w tym ponad 96 tys. widzów obejrzało spektakle repertuarowe, a frekwencja wyniosła 90 procent. Pierwszą szekspirowską realizacją w historii Capitolu Makbeta – spektakl w reżyserii Agaty Dudy-Gracz - zagrano 29 razy, obejrzało go przeszło 19 tys. widzów. Spektakl jest w ścisłym finale konkursu o Złotego Yoricka – główną nagrodę Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, na który co roku przyjeżdżają najlepsze spektakle i najwybitniejsi twórcy teatru z całego świata.

Nadchodzący sezon Capitol rozpocznie premierą Blaszanego bębenka – muzycznym spektaklem Wojciecha Kościelniaka według powieści Guntera Grassa.

fot. Łukasz Giza/Capitol

Od końca listopada 2017 można zwiedzać Wrocław z Kartą Turystyczną.  Pozwala turystom zaoszczędzić od 40 do 300 zł i zapewnia darmowe wejścia w ramach zakupionych punktów do najciekawszych atrakcji turystycznych, rabaty w restauracjach i pubach, tańsze noclegi w hotelach i hostelach, specjalne oferty na wynajęcie samochodu, taksówki lub meleksa, dodatkową możliwość nielimitowanego podróżowania komunikacją miejską. Na ile jest juz popularna? Jak działa? Jakie wątpliwości i pytania mają najczęściej jej posiadacze? O tym wszystkim w rozmowie z dyrektorką Biura Promocji Miasta i Turystyki, Wiolettą Samborską.

Jeśli się dobrze rozejrzycie - półkolonii we Wrocławiu bez liku, naprawdę jest w czym wybierać - radiowe, jeździeckie, akrobatyczne, ze szkołą pamięci, itd. itp. W naszym programie skupiliśmy się na dość nietypowych jeszcze półkoloniach - wakacyjne warsztaty wokalne dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Na taki pomysł zagospodarowania letniego czasu wpadły trzy oczywiście wrocławskie wokalistki Magdalena Pasierska, Marta Kołodziejczyk oraz Natalia Lubrano.  

Marta i Natalia odwiedziły nasze wakacyjnym studio ...w szerszym gronie.

Na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym trwa właśnie konferencja poświęcona agrotechnicznym aspektom uprawy winorośli i jakości wina w Polsce. Towarzyszą jej obrady XIII KONWENTU POLSKICH WINIARZY, co oznacza, że w naszym mieście pojawili się znawcy wina z całej Polski. Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu naukowcy zajmują się winem kompleksowo: jego składem, wpływem na organizm człowieka, technologią produkcji i przechowywania, uprawami winorośli i prowadzeniem plantacji (uczelnia ma własne doświadczalne plantacje winorośli  Samotworze).  Przewodnikiem po winiarskim temacie była współorganizatorka konferencji i kongresu: dr Marta Czaplicka-Pędzich z katedry Ogrodnictwa na Uniweraytecie Przyrodniczym.

fot.Foter.com

A skoro jesteśmy w Novocainie, to zapytaliśmy tutejszego szefa kuchni, Patryka Sawickiego, co warto zjeść, kiedy już usiądziemy w tym urokliwym secesyjnym wnętrzu.

Gospodarzem programu był Piotr Bartyś.fot. Novocaina

REKLAMA

To może Cię zainteresować