Wielka Gala Konkursu Młode Talenty 2018

Radio RAM, GN | Utworzono: 18.05.2018, 09:57 | Zmodyfikowano: 18.05.2018, 09:57
A|A|A

fot. mat. prasowe

21 maja w Operze Wrocławskiej odbędzie się Wielka Gala II Edycji Konkursu Młode Talenty 2018. Idea i główny cel inicjatywy to promowanie i nagradzanie studentów oraz młodych pracowników nauki, którzy odnieśli znaczący sukces naukowy, w działalności innowacyjnej, artystyczny, społeczny, sportowy oraz jako młodzi przedsiębiorcy. Konkurs organizowany jest przez Dolnośląski Klub Kapitału i odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Wojewody Dolnośląskiego.

18 finalistów II Edycji Konkursu Młode Talenty 2018 stanie w najbliższy poniedziałek, 21 maja, na deskach Opery Wrocławskiej, aby odebrać laury w sześciu kategoriach: sukces naukowy, sukces w zakresie innowacji, sukces artystyczny, sukces w działalności społecznej, sukces w zakresie działalności przedsiębiorczej i sukces sportowy. Laureaci to dolnośląscy studenci i młodzi pracownicy naukowi, którzy odnieśli znaczący sukces w swojej dziedzinie.

Nagrody i wyróżnienia przyznała Kapituła Konkursu, w której zasiedli rektorzy dolnośląskich uczelni, reprezentanci władz regionu oraz przedsiębiorcy decydujący o sile gospodarki Dolnego Śląska. Rozdanie nagród w konkursie Młode Talenty połączone będzie z uroczystą Galą w Operze Wrocławskiej, w której udział weźmie około 1000 osób, w tym przedstawiciele władz uczelnianych, samorządowcy, politycy, wybitni studenci i doktoranci oraz przedsiębiorcy.

Pomysłodawcami i inicjatorami Konkursu są członkowie stowarzyszenia Dolnośląski Klub Kapitału, które za główny cel stawia sobie integrację środowisk naukowych i gospodarczych Dolnego Śląska. Efektem tego procesu ma być dynamiczny rozwój regionu i wzrost atrakcyjności regionu oraz jego konkurencyjności w Polsce i Europie. Dolnośląski Klub Kapitału tworzą wybitni przedstawiciele świata biznesu, nauki i kultury. Organizacja ma elitarny i apolityczny charakter.

REKLAMA