Czy wrocławskie instytucje opierają się konstytucji dla biznesu?

Dorota Kuźnik | Utworzono: 15.05.2018, 09:01 | Zmodyfikowano: 15.05.2018, 09:01
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Jak opisuje pan Mariusz, praca w biurze interesanta przebiega bardzo sprawnie, ale niestety nie spełnia podstawowych oczekiwań petentów:

- Ogólnie siedzą trzy panie, które jak się okazało są do wydawania formularzy. Okazuje się, że prosząc o pomoc w kwestii ich wypełniania nie ma takiej możliwości. Panie twierdzą, że są tylko i wyłącznie do wydawania formularzy.- Jaki jest proszę Państwa efekt? Nie jesteśmy pewni czy dobrze wypełniliśmy te formularze i po miesiącu dostajemy informacje z sądu, że spółka nie może być zarejestrowana dlatego, że nie złożyliśmy pisemnych oświadczeń o których mowy nie ma w formularzach i powinniśmy o tym wiedzieć, ale nikt tego nie podpowie.


Jak tłumaczy rzeczniczka sądu Sylwia Jastrzemska - osoby w biurze interesanta nie mają prawa udzielać informacji, ponieważ to może zrobić jedynie sędzia. Jednocześnie zaznacza, że konstytucja dla biznesu owszem - jest, ale dopóki nie zostaną zmienione procedury, urzędników obowiązuje dotychczasowy regulamin:

- Zasada funkcjonowania biur obsługi interesantów i sądów wynika z określonych regulacji prawnych. Podstawą urzędowania sądów jest regulamin urzędowania sądów powszechnych
to sąd będzie funkcjonował według regulacji obowiązujących.

Sylwia Jastrzemska  dodaje jednak, że jest miejsce w którym można otrzymać poradę:

- W każdym sądzie są wyznaczone godziny kiedy przewodniczący wydziałów przyjmują strony, ewentualnie też osoby, które jeszcze nie są stronami ale chciałyby jakąś sprawę w sądzie założyćlub złożyć jakieś pismo.Każdy kto chciałby skorzystać z tego typu porady może zgłosić się we wtorki i środy między godziną 11:00 a 13:00.

REKLAMA

To może Cię zainteresować