WrocWalk Marathon: Spacer po medal [POSŁUCHAJ]

Bartosz Tomczak, MK | Utworzono: 22.04.2018, 12:44 | Zmodyfikowano: 22.04.2018, 12:44
A|A|A

fot. wrocwalkmarathon.pl

POSŁUCHAJ ROZMOWY z Wojciechem Gęstwą o WrocWalku:

Wszyscy zainteresowani dziejami Wrocławia, samym miastem lub po prostu lubiący spacerować, będą mieli okazję lepiej poznać losy najciekawszych miejsc Stolicy Dolnego Śląska. Każdy z uczestników otrzyma mapę z zaznaczonymi obiektami, które powinni odwiedzić (łącznie siedem). W każdym z zaznaczonych punktów znajdzie się osoba, przybliżająca dzieje danego miejsca. Dodatkowo, w poszczególnych lokalizacjach będzie można otrzymać pieczątkę. Na uczestników, którzy zbiorą wszystkie, będzie czekać na Stadionie Olimpijskim medal oraz atrakcyjna pamiątka. Czas pokonania całej trasy nie będzie istotny – w wydarzeniu będzie liczył się jedynie udział, spacer po Wrocławiu oraz poznawanie historii miasta.

- Zapraszamy do Starego Ratusza, który pokażemy ze szczegółami. Ratusz sam w sobie jest eksponatem bo ma zachowane wnętrze. Oczywiście zaprosimy także do Pałacu Królewskiego - mówi Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia.

Na liście obiektów są także: Hala Stulecia, Stadion Olimpijski, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego i Ogród Botaniczny.

Spacerowicze będą mieli pełną dowolność w wyborze trasy, tempa, kolejności odwiedzanych obiektów, a nawet godziny rozpoczęcia zwiedzania (od 9:00 rano) – warunkiem odebrania medalu jest jedynie okazanie na Stadionie Olimpijskim między 13:00 a 18:00 mapy, podbitej pieczątkami z wszystkich zaznaczonych miejsc.

- Zachęcamy jednak, żeby wystartować ze Stadionu Olimpijskiego, skąd wyruszać będą także znani wrocławianie - mówi nam dyrektor WrocWalku, Wojciech Gęstwa, uchylając rąbka tajemnicy na kogo możemy liczyć:

- Pani Renata Mauer-Różańska, która zawsze jest wielką przyjaciółką wrocławskiego maratonu. Nie mogę za bardzo zdradzać szczegółów, ale chciałbym, żeby najsłynniejszy autor powieści kryminalnych o Wrocławiu mógł także swoją małą mam nadzieję opowieść o Wrocławiu przedstawić naszym wszystkim zwiedzającym.


W imprezie mogą wziąć udział całe rodziny – nie ma ograniczenia wiekowego, osoby niepełnoletnie muszą jedynie spacerować z opiekunami; dopuszczalne są także zgłoszenia drużynowe. Pakiety startowe będzie można odebrać już dzień wcześniej, co oznacza, że trasę można zacząć w sobotę od dowolnego miejsca.

Zapisy do WrocWalk Marathonu 2018 potrwają do 30. czerwca lub do wyczerpania limitu 1000 uczestników. Warunkiem wzięcia udziału w imprezie jest uiszczenie opłaty startowej w wysokości 20 zł. Więcej informacji oraz zapisy znajdziecie tutaj.

REKLAMA

To może Cię zainteresować