Wojciech Młynarski patronem skweru przy Capitolu [FOTO]

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 24.03.2018, 17:34 | Zmodyfikowano: 24.03.2018, 17:34
A|A|A

Fot. Tomasz Walkow/mat. prasowe PPA

Skwer przy Teatrze Muzycznym Capitol ma swojego patrona. Dziś oficjalnie nadano mu imię Wojciecha Młynarskiego. Tablicę odsłonili Rafał Dutkiewicz i Jan Emil Młynarski, syn Wojciecha. Mówił on o związkach ojca i rodziny Młynarskich z Wrocławiem, o tym, że Wrocław jako pierwszy nadał imię Wojciecha Młynarskiego w przestrzeni publicznej, i o nadziei na to, że odwiedzający ten skwer będą przypominać sobie frazy z utworów ojca.

- Wojciech Młynarski, poeta piosenki, autor tekstów i librett, tłumacz, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej, satyryk i artysta kabaretowy, pomagał pokoleniom interpretować rzeczywistość, uczył i przypominał nam siłę i znaczenie słowa - powiedział Paweł Krupski, główny producent Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz wspominał Mistrza i mówił o tym, jak ważne są dziś jego słowa dla młodzieży, a Konrad Imiela, dyrektor Teatru Muzycznego Capitol, wyraził nadzieję na zmianę adresu teatru na "skwer im. Wojciecha Młynarskiego 1".

Studentki Studium Musicalowego Capitol: Anna Mazurek, Aleksandra Szurgot, Katarzyna Miednik, Julia Stalończyk, Malwina Kulisiewicz, Karolina Moc i Barbara Gołębiowska zaśpiewały fragmenty piosenek z tekstami Wojciecha Młynarskiego (Tak bym chciała kochać już, Balladę o strachu na wróble, Po co babcię denerwować, Jeszcze w zielone gramy, Balladę o chirurgii plastycznej, Moje serce to jest muzyk). Akompaniował im Piotr Dziubek.

Wojciech Młynarski był poetą, reżyserem i wykonawcą piosenki autorskiej, satyrykiem, artystą kabaretowym oraz autorem tekstów. Zmarł 15 marca zeszłego roku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować