Startuje wypożyczalnia skuterów elektrycznych

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 20.03.2018, 11:42 | Zmodyfikowano: 20.03.2018, 11:42
A|A|A

fot. Piotr Kaszuwara

Wypożyczysz go na minuty i na dodatek bez prawa jazdy. W obrębie obwodnicy śródmiejskiej będzie dostępnych 75 niewielkich skuterów elektrycznych. Wypożyczyć będzie je można za pomocą specjalnej aplikacji i również oddać w ten sam sposób, zostawiając maszynę tam, gdzie nam odpowiada, tłumaczy Michał Prząda z firmy zajmującej się obsługą wypożyczalni:

- Za pomocą aplikacji go wypożyczamy i uruchamiamy i tak samo możemy go oddać. Możemy go zostawić w dowolnym miejscu, które mieści się w strefie i w tym miejscu po prostu taki skuter stawiamy, klikamy w aplikacji, że zakończyliśmy wypożyczenie i na tym to się kończy. Nie martwimy się o żadne stacje ładowania, nie ma czegoś takiego. My zajmujemy się tym, żeby te skutery były permanentnie naładowane.


- Do kierowania nie jest potrzebne prawo jazdy. Wystarczy mieć dowód osobisty. To jest skuter, który porusza się z prędkością do 45 km/h czyli mieści się w tej najmniejszej klasie jaka jest dostępna do rejestracji pojazdu mechanicznego. Skuter wypożyczamy na minuty, nie mamy tutaj dodatkowej stawki za kilometry. Wypożyczalnie skuterów elektrycznych działają już między innymi w Warszawie czy Krakowie, a w tym roku pojawią się np. właśnie we Wrocławiu, Łodzi, Lublinie czy w Koszalinie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować