Narodowe Forum Muzyki do kontroli przez NIK

Radio RAM, Przemek Gałecki | Utworzono: 13.03.2018, 12:42 | Zmodyfikowano: 13.03.2018, 12:42
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Chodzi o technologię zastosowaną przy budowie Forum, a co za tym idzie koszty stałe jakie miasto musi ponosić już po oddaniu budynku. NFM zostało oddane do użytku w połowie 2015 roku. - Przez cztery lata tzw. program prewencyjny, czyli np. monitoring poziomu wód i płyty fundamentowej będzie kosztował blisko 30 mln złotych - mówi poseł Mirosława Stachowiak-Różecka.

- Kwestia bardzo prosta. Mnie interesuje przez ile lat będzie nas to kosztowało i ile nas to będzie kosztowało oraz na ile ograniczy rozwój miasta - bo na to wszystko wskazuje - w tym miejscu.Bo według ekspertyzy, na którą powołuje się PiS problemem może być także ewentualna rozbudowa sąsiadującej z NFM opery. Marek Szempliński, rzecznik spółki Wrocławskie Inwestycje tłumaczy, że stałe koszty nie przekraczają tych zakładanych, a kontroli NIK miasto się nie obawia.

- Jakbyśmy się obawiali to nie prowadzilibyśmy inwestycji. Każda inwestycja jest obarczona pewnym ryzykiem, każda decyzja obarczona jest pewnym ryzykiem. Nigdy nie można wiedzieć czy taki czy inne elementy sprawdzą się w 100%, ale na tym polega proces inwestycyjny.

Miasto jest także w sporze prawnym z pierwszym wykonawcom NFM - firmą Mostostal, która zeszła z placu budowy. Forum kończyła firma Inter-System, która teraz jest odpowiedzialna za monitoring budynku.

REKLAMA

To może Cię zainteresować