Będą mandaty za parkowanie na zielonych kopertach

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 13.02.2018, 07:53 | Zmodyfikowano: 13.02.2018, 07:53
A|A|A

fot. www.strazmiejska.wroclaw.pl

Nie będzie pobłażliwości dla łamiących przepisy - zapewnia wrocławska Straż Miejska. A więc ten kto nielegalnie zaparkuje na tzw. zielonej kopercie powinien spodziewać się mandatu. -W tym roku, po tym, jak oznakowanie miejsc dla Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Etektrycznych zostało ujednolicone i poprawione, gminni strażnicy założyli już prawie pół setki blokad na koła. Wystawiono też kilkanaście mandatów, a 3 sprawy trafiły do sądu-mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej z Wrocławia:

Za tego typu wykroczenie drogowe grozi 100 złotych mandatu i jeden punkt karny. Niedawno wrocławski sąd nakazał zapłatę tej kary plus 80 złotych kosztów sądowych jednemu z kierowców, który mimo znaków, zostawił samochód na zielonej kopercie i postanowił nie przyjąć kwitka od Straży Miejskiej. Przysługuje mu złożenie sprzeciwu.-Jeden wyrok już zapadł i sąd nakazał Rafałowi G. zapłatę 100 złotych grzywny oraz 80 złotych kosztów sądowych - mówi sędzia Marek Poteralski:

Co to oznacza dla obwinionego oraz dla oskarżycieli, jakimi są Straż Miejska oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu?

Dwadzieścia tego typu spraw czeka na rozpatrzenie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować