Dwa znakomite albumy polskich wykonawców na początku roku! [PŁYTY TYGODNIA]

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 12.02.2018, 11:08 | Zmodyfikowano: 12.02.2018, 11:08
A|A|A

 
26 stycznia 2018 r.  ukazała się nowa płyta Krzysztofa Zalewskiego. Nie jest to jednak kolejna autorska płyta. Tym razem to projekt specjalny - album z piosenkami Czesława Niemena pt. "Zalewski śpiewa Niemena".   

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił tych utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności, całą energię. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

 

Trudno więc dziś orzec, czy „Zalewski śpiewa Niemena” jest bardziej płytą Zalewskiego czy Niemena, ale ponad wszelką wątpliwość nie udałoby się dokonać niemożliwego, gdyby nie znakomity zespół w składzie: 
Jurek Zagórski (gitara, MPC, produkcja, miks), Natalia Przybysz (chórki), Paulina Przybysz (chórki), Tomasz Duda (saks, flet, tamburyn), Kuba Staruszkiewicz (perkusja, przeszkadzajki), Patryk „Pat” Stawiński (bas, klawisze) i Jarek Jóźwik (organy Rhodesa, syntezatory).

Krzysiek Zalewski promuje to nowe wydawnictwo koncertem we Wroclawiu. Wystąpi 21 lutego w Teatrze Polskim. Niestety - biletów już nie ma.

Rosalie. zaintrygowała odważnym połączeniem hip-hopu, elektroniki i r&b lat '90. Już kilka pierwszych utworów pozwoliło jej zjechać całą Polskę, zaliczając występy m.in. na Open'er Festivalu, Orange Warsaw czy Up To Date. Współpracuje z najoryginalniejszymi producentami lokalnej sceny. 

"A Pamiętasz?" to pierwszy singiel z debiutanckiego albumu "Flashback". Nad większością nagrań czuwał Envee. Pierwszy singlowy numer został wyprodukowany przez Suwala ( Wrocław!), który dał się poznać szerszej publiczności na ostatniej kompilacji Flirtini. Klip powstał dzięki współpracy z Poznańską Wytwórnią Filmową. Za reżyserię odpowiedzialny jest Wacław Mączyński, a zdjęcia wykonał Kuba Lorenc.

 

 „Królowa" to efekt współpracy z niezwykle uzdolnionym muzykiem i producentem Moo Latte. Tekst utworu jest dziełem Rasa z zespołu Rasmentalism. Premierze „Królowej" towarzyszy utrzymany w klimacie lo-fi obrazek, który został przygotowany przez duet fotografów PANCEWICZ/WYSMYK.

W minonym tygodniu Rosalie. była gościem Radia RAM, pojawiła się w środowym programie "Muzyczny Wrocław" Maćka Szabatowskiego. TUTAJ MOŻESZ POSŁUCHAĆ [LINK]

Album promować będzie trasa koncertowa, podczas której artystka wystąpi także we Wrocławiu:

23.02 - Kraków, Serce
24.02 - Częstochowa, Rura
01.03 - Wrocław, Stara Piwnica
03.03 - Lublin, Dom Kultury
08.03 - Toruń, NRD
10.03 - Słubice, Prowincja/SMOK
15.03 - Warszawa, Jasna 1
16.03 - Poznań, Tama

Koncerty promuje trzeci sinigel z debiutanckiego albumu, tym razem zaśpiewany w języku angielskim. „About Us" to jeden z dwóch utworów z płyty „Flashback", będących efektem współpracy z Bitaminą.

 

 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować