Michał Bobowiec traci stanowisko. Zastąpi go szef World Games

Robert Skrzyński | Utworzono: 08.01.2018, 14:12 | Zmodyfikowano: 08.01.2018, 14:12
A|A|A

Zmiana prezesa w piłkarskim Śląsku Wrocław. Po słabszych niż oczekiwano wynikach drużyny w jesiennej części zmagań ekstraklasy władzę w klubie straci Michał Bobowiec.
Michał Bobowiec był prezesem klubu od 7 marca ubiegłego roku. Wtedy zastąpił Krzysztofa Hołuba. W poprzednim sezonie Śląsk bronił się przed spadkiem i ostatecznie zajął 11. miejsce w piłkarskiej ekstraklasie. Przed obecnymi rozgrywkami do drużyny dołączyło kilku znanych piłkarzy, ale wrocławski zespół zakończył jesienną część ekstraklasy dopiero na 10. miejscu.

Rzecznik prezydenta Wrocławia Arkadiusz Filipowski: - Prezes Bobowiec przestanie kierować spółką - ale do tego potrzebna jest jeszcze decyzja rady nadzorczej, która powinna się zebrać jeszcze dziś

- Liczba zmian w klubie jest niepokojąca. W ciągu ostatnich 14 miesięcy to już będzie czwarty prezes Śląska - mówi dziennikarz Przeglądu Sportowego Antoni Bugajski.

Nowym prezesem Śląska ma być dotychczasowy prezes World Games Marcin Przychodny. Pracę w klubie, wbrew wcześniejszym medialnym spekulacjom, zachowali trener Jan Urban i dyrektor sportowy Adam Matysek.

W czwartek piłkarze Śląska rozpoczną przygotowania do wiosennej części rozgrywek ekstraklasy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować