WROsound Festival już w najbliższy piątek

Maciek Szabatowski | Utworzono: 26.11.2017, 14:09 | Zmodyfikowano: 26.11.2017, 14:09
A|A|A

Czym jest i czy istnieje coś takiego, jak wrocławskie brzmienie? Czy da się w ogóle sprowadzić wrocławskość do jednego mianownika? Na takie pytania od 2009 roku próbują sobie odpowiedzieć zmieniający się dyrektorzy artystyczni tego przedsięwzięcia. 

Jeszcze jako Wrocławski Sound impreza pod kilkuletnim dowództwem Tomasza Lektarskiego zaprezentowała ponad 90 artystów i przeszło 100 godzin muzyki granej na żywo. Impulsem do jej stworzenia było pokazanie szerokiego grona wrocławskich muzyków oraz spektrum brzmień przez nich prezentowanych. W 2014 roku formuła cyklu uległa wyraźnej przemianie, a wektor zainteresowań jego nowego dyrektora artystycznego -  Łukasza Głośnego -  już pod nazwą WROsound skierowany został zdecydowanie na zewnątrz, poza granice miasta, a nawet Polski. W tym roku impreza ewoluuje raz jeszcze, a jej wrocławskość wyrażona zostanie przede wszystkim poprzez osobę i muzyczne gusta jej kuratora - Marcina Cichego - na codzień muzyka i producenta formacji Skalpel i Meeting By Chance.

Nazwa solowego projektu Marcina jest także hasłem wiodącym imprezy, która dla tria programujących - Cichy/Głośny/Gluziński -  ma się stać inspirującą konfrontacją różnych pokoleń odbiorców muzyki: tych, którzy pamiętają starszą scenę klubową Wrocławia oraz młodszych słuchaczy, dla których dopiero wrocławski Impart będzie się kojarzył z dźwiękową różnorodnością. Przyglądnijmy się zatem uważnie programowi tegorocznego WROsoundu.

01.12 piątek - dzień pierwszy

Festiwal otworzy występ wrocławskiego zespołu Żółć. Młodzi muzycy zagrają na WROsoundzie jeden ze swoich pierwszych koncertów. Z kolei o godzinie 21:30 w sali teatralnej wystąpią Kroki – panowie poszerzają skład specjalnie na festiwal, a niedługo wchodzą do studia nagrywać kolejne wydawnictwo.W piątek w sali kameralnej wystąpi kurator tegorocznej edycji, Marcin Cichy. Artysta zaprezentuje nowy materiał swojego solowego projektu – Meeting by Chance, który wkrótce wydany zostanie przez jedną z najstarszych alternatywnych wytwórni R&S Records. W ramach showcase’u brytyjskiej oficyny zagra też Alex Smoke, twórca m.in. melancholijnego longplaya „Love Over Will”.Do stolicy Dolnego Śląska przyjeżdża Club Alpino, projekt wrocławianina Marka Jeżyny. Muzyk zaprezentuje materiał ze swoich obu albumów, „Woouldy” i „Tunga”, a także zupełnie nowe kompozycje. Na zakończenie pierwszego dnia atmosferę na sali kameralnej rozgrzeje Lone. Brytyjczyk, który również występuje w ramach R&S Showcase, z pewnością porwie do tańca uczestników festiwalu.
02.12 sobota- dzień drugi

W sobotni wieczór, po raz pierwszy we Wrocławiu wystąpi dubowy Normal Bias, a w sali teatralnej zagra mający za sobą udaną trasę zagraniczną, śląski duet Coals (vide foto) . Artyści przyjeżdżają na WROsound ze swoim debiutanckim albumem „Tamagochi”. 
O godzinie 23:00 w sali kameralnej pojawi się Rosjanin Long Arm, który przywoła do Impartu elektroniczny puls Wschodu.
Po północy odkryć będzie można tajemnicę enigmatycznego składu Janka – to premiera projektu, który zadebiutuje EPką jeszcze tej zimy. Kolejną festiwalową nowością będzie koncert niemieckiego zespołu Yeah but No, który zagra na scenie w klubie Autograf.

Na zakończenie 9. edycji WROsoundu wystąpi Addison Groove, brytyjska ikona muzyki bass i twórca „Footcrab” - jednego z najlepszych kawałków ostatniej dekady.

Oto pełen program dwudniowego spotkania z artystami WROsound Festival:UWAGA!
Na spotkanie z twórcami tegorocznej edycji WROsoundu na naszej antenie zapraszamy Was w środę 29.11 od g. 19:00.  W programie będzie możliwość wygrania zaproszeń na oba dni imprezy. 

Zapraszamy!

MS

REKLAMA

To może Cię zainteresować