Lisie nuty kontra WROsoundowe zaproszenia dzisiaj w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 29.11.2017, 09:48 | Zmodyfikowano: 29.11.2017, 09:48
A|A|A

Lubimy na bieżąco śledzić, co dobrego i ciekawego piszczy we wrocławskiej muzycznej trawie.  Link do muzyki gości z pierwszej godziny naszego dzisiejszego spotkania parę tygodni temu podesłał mi kolega z redakcji - Krzysiek Majewski - z napisem "sprawdźcie to".  Sprawdziłem i dałem się wciągnąć w mocno abstrakcyjną i pomysłową układankę muzyczno-wizerunkową duetu o wdzięcznej nazwie Fox in the Box. Duetu, który - jak na moje ucho - w sposób zajmujący fascynuje się brzmieniami z przełomu lat 70 i 80. minionego stulecia (z naciskiem na electro z jednej strony i post-punkowe wycieczki a la Talking Heads czy Pulsallama z drugiej).
 
Pozwólcie, że na moment oddam im głos i przedstawię ich tak, jak sobie tego życzą w nocie prasowej:

"Fox in the Box to stworzenie ciekawskie i podążające za różnymi dźwiękami, które je otaczają. Przez lata ewolucji Fox in the Box wykształcił zdolność komponowania własnej muzyki i jej rejestracji czego efektem jest płyta "Journey"."Ponoć lisy to płochliwe i na spotkania z mediami przygotowują swoich wysłanników, zatem wszystko się dziś po g. 18:00 może zdarzyć. Sprawdźmy zatem ich muzykę i fizyczne powłoki wspólnie! :)

Po godz. 19:00 do drzwi naszego muzycznego centrum dowodzenia zapukać ma trzech gentlemanów z WROsound Festival. Wspólnie z Łukaszem Głośnym, Markiem Gluzińskim oraz Markiem Jeżyną z formacji Club Alpino przybliżymy Wam szczegóły tegorocznej edycji tej znanej już wrocławianom imprezy. Nie zabraknie także inspirowanej naturą i jej transformacjami muzyki Club Alpino. Więcej informacji o festiwalu znajdziecie TUTAJ.

Na koniec programu muzyczny smaczek przygotowany przez Ulę Andruszko z Radia Wrocław Kultura ze szczególną myślą o tych z Was, którzy pamiętają jeszcze nasz stały cykl pod nazwą Lingua Non-Franca, w ramach którego ze sporą regularnością prezentowałem ciekawych i inspirujących muzyków z całego świata, wyłączając z tej listy raczej domenę saksońską frankofońską. 

Ula przybliży nam dziś postać białoruskiego akordeonisty Yegora Zabelova oraz zaprosi na jego wrocławski koncert.
Nie powinniście się dziś nudzić. Zapraszam w imieniu swoim i wszystkich moich gości.
Do usłyszenia o 18:00!

Maciek Szabatowski


REKLAMA

To może Cię zainteresować