"Najlepszy" już w kinach: wywiady z Jerzym Górskim i twórcami

Radio RAM | Utworzono: 16.11.2017, 12:40 | Zmodyfikowano: 16.11.2017, 12:40
A|A|A

zdj. mat.prasowe

Zaczęło się od dziennikarza Łukasza Grassa, który postanowił napisać biografię "podwójnego ironmana", Jerzego Górskiego - byłego narkomana, który stał się mistrzem ekstremalnych biegów triathlonowych. Usłyszał o tym Krzysztof Szpetmański - montażysta i producent. I tuż po triumfie filmu "Bogowie" na Festiwalu Filmowym w Gdyni, przekonał reżysera Łukasza Palkowskiego, by zainteresował się tą historią. Jerzy Górski okazał się idealnym materiałem na bohatera, a także na współpracownika - oddał inicjatywę filmowcom, zaufał twórcom. Był w pełni świadomy, że powstaje film fabularny, nie dokumentalny. O swoich przeżyciach związanych z realizacją własnej biografii opowiedział Janowi Pelczarowi

- Każdy może odnieść się poprzez film, do własnych problemów - dodaje Górski, z czym zgadza się Łukasz Palkowski, pomysłodawca filmowej metafory lustra, wzorowanej na Portrecie Doriana Graya. Z reżyserem rozmawiała Miłosława Bożek.

Z Gdyni "Najlepszy" wywiózł nagrodę publiczności, a także wyróżnienia za scenografię i debiut aktorski Kamili Kamińskiej.  Posłuchaj wywiadu z filmową miłością Jerzego Górskiego.

W roli głównej oglądamy Jakuba Gierszała. Dla aktora dużym wyzwaniem było wcielenie się w żyjącą postać.  – Jerzy niezwykle mi pomógł – mówi z wdzięcznością. 

"Najlepszy" już w kinach. Posłuchaj rozmów Radia RAM z twórcami z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: tutaj. Przeczytaj festiwalową recenzję filmu: tutaj.

REKLAMA

To może Cię zainteresować