Czy pociąg do Sobótki wydłuży wrocławskie korki? [SŁUCHAJ]

Radio RAM, Przemek Gałecki | Utworzono: 16.10.2017, 16:01 | Zmodyfikowano: 16.10.2017, 16:01
A|A|A

Pociągi do Sobótki jeszcze bardziej ograniczą ruch na i tak ciągle stojącej w korkach ulicy Buforowej - martwią się mieszkańcy Wrocławia. Co prawda Buforowa zostanie kompleksowo przebudowana, ale po rewitalizacji linii 285 Wrocław–Sobótka–Świdnica pociągi nadal będą przecinały kolizyjnie jezdnie. Pojawią się szlabany i sygnalizacja świetna.

Rewitalizacja linii 285 Wrocław- Sobótka - Świdnica [STAN OBECNY]

fot. Grzegorz W. Tężycki/Creatice Commonsa

Będzie to jednak bardzo nowoczesny system zamykania rogatek - uspokaja Jerzy Michalak z zarządu województwa:

Małgorzata Konieczna, przewodnicząca rady osiedla Jagodno nie wierzy w te zapewnienia:Według planów urzędu marszałkowskiego, który rozbudowuje kolej aglomeracyjną, rogatki będą zamykane w godzinach szczytowych cztery razy na godzinę. Pociąg do Sobótki, który pojedzie już za trzy lata przetnie we Wrocławiu także ulicę Grota-Roweckiego i Zwycięską.

Marek Szempliński ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która odpowiada za remont ulicy Buforowej tłumaczy, że przebudowany wiadukt da możliwość przeniesienia dodatkowej linii kolejowej nad jezdnią:

Ale Zbigniew Komar z Departamentu Infrastruktury urzędu miasta tłumaczy, że nie ma takich planów, a rogatki nie stworzą dodatkowych korków. Pociąg do Sobótki przetnie także ulicę Grota- Roweckiego i Zwycięską. Tam rogatki mają zostać zsynchronizowane z istniejącymi już światłami przy Karkonoskiej:


 
Jednotorowa linia nr 285 łączy Wrocław ze Świdnicą, przez osiedla Jagodno, Wojszyce, Ołtaszyn i Partynice gdzie pojawią się nowe kolejowe przystanki. Początkowo ma zostać uruchomionych 16 kursów na dobę.

Zbigniew Komar tłumaczy, że wyłączenia będą krótkie a szczytach komunikacyjnych pociąg będzie jeździł dwa razy na godzinę:

Tyle, że jesli kolej aglomeracyjna się przyjmie to połączeń będzie zdecydowanie więcej - martwi się Małgorzata Konieczna, przewodnicząca rady osiedla Jagodno:

Na razie Rafał Dutkiewicz zapowiedział przygotowanie projektu linii tramwajowej na Jagodno, trwa także przebudowa Buforowej, na której pojawi się nowa jezdnia i buspas.  

REKLAMA

To może Cię zainteresować