Sobotnia Kawa pod batutą Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego

Anna Fluder | Utworzono: 10.10.2017, 09:22 | Zmodyfikowano: 10.10.2017, 09:22
A|A|A

Spotkanie z Marcinem Nałecz-Niesiołowskim, dyrektorem Opery Wrocławskiej, było nie tylko ciekawe, ale też rozśpiewane. Co na dobry początek dnia nuci sobie maestro? Kiedy w życiu naszego gościa pojawiła się batuta? Dlaczego znajomi mówią, że jest budowniczym i czy potrafi jeszcze słuchać muzyki klasycznej tylko dla przyjemności?

Posłuchajcie rozmowy przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM.

W 1996 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej Bogusława Madeya. Studiował również śpiew solowy pod kierunkiem Leonarda Andrzeja Mroza w Akademii Muzycznej w Łodzi. W bogatym dorobku fonograficznym naszego gościa, można posłuchać dzieł: Bacha, Chopina, Czajkowskiego, Stojowskiego, Tansmana. Różnorodny repertuar Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego obejmuje zarówno dzieła wokalno-instrumentalne, muzykę symfoniczną, operową, jak i prawykonania współczesnej muzyki polskiej.  Repertuar rozrywkowy pojawia się tylko okazjonalnie i czasem o poranku :

W 1996 ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej Bogusława Madeya. Studiował również śpiew solowy pod kierunkiem Leonarda Andrzeja Mroza w Akademii Muzycznej w Łodzi. W bogatym dorobku fonograficznym naszego gościa, można posłuchać dzieł: Bacha, Chopina, Czajkowskiego, Stojowskiego, Tansmana. Różnorodny repertuar Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego obejmuje zarówno dzieła wokalno-instrumentalne, muzykę symfoniczną, operową, jak i prawykonania współczesnej muzyki polskiej:

We wrześniu minął rok od chwili, gdy objął stanowisko Dyrektora Opery Wrocławskiej.  O ambitnych planach na ten sezon i na jubileusz Moniuszki opowiadał już  w Radiu RAM, warto posłuchać: //www.radioram.pl/articles/view/32261/Nowy-sezon-artystyczny-Opery-Wroclawskiej-ROZMOWA.   Będą m.in. 'Krakowiacy i Górale', mniej znana opera Verdiego, 'Capuleti i Montecchi' Belliniego, wczesna opera Wagnera oraz 'Orfeusz i Eurydyka' Glucka w inscenizacji Mariusza Trelińskiego. A także balet z utworami de Falli i Szczedrina pod tytułem 'Femme Fatale' i światowa premiera Immanuela Kanta z muzyką skomponowaną przez Leszka Możdżera. Wrocław czeka także rozbudowa opery i remont sceny:

Na koniec zaproszenie na pierwszą w tym sezonie premierę. "Fidelio", debiutancką operą Ludwiga van Beethovena, która okazała się być także ostatnim jego dziełem w tym gatunku, dyrygować będzie Marcin Nałęcz-Niesiołowski:

REKLAMA

To może Cię zainteresować