Nowy sezon artystyczny Opery Wrocławskiej [ROZMOWA]

Radio RAM, mat. prasowe | Utworzono: 18.09.2017, 11:47 | Zmodyfikowano: 18.09.2017, 11:47
A|A|A

Sezon 2017/2018 zainaugurują 21 i 22 września 2017 spektakle opery Borys Godunow Modesta Musorgskiego z udziałem gwiazdy – wybitnego rosyjskiego śpiewaka, Mikhaila Kazakova, solisty jednego z najważniejszych teatrów operowych na świecie jakim jest moskiewski Teatr Bolszoj. Mikhail Kazakov należy do światowej czołówki śpiewaków operowych. Dysponując urzekającej barwy głosem i fenomenalnymi umiejętnościami technicznymi i aktorskimi uchodzi za jednego z najlepszych na świecie odtwórców partii Borysa Godunowa. Tą właśnie rolą zdobył międzynarodową sławę i właśnie jako tytułowy bohater opery Musorgskiego wystąpi przed wrocławską publicznością.

Wśród tytułów proponowanych na ten sezon premier znajdują się propozycje z kręgu opery niemieckiej (Fidelio Ludwiga van Beethovena i Zakaz miłości Richarda Wagnera), włoskiej (I Capuleti e i Montecchi Vincenza Belliniego), ale też polskiej (Krakowiacy i Górale Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego). Spotkamy się w tym roku zarówno z dziełami kanonicznymi, jak i twórczością współczesną a to za sprawą kolejnej odsłony Festiwalu Oper Współczesnych+, który otworzy światowa premiera opery Immanuel Kant autorstwa wybitnego muzyka jazzowego, Leszka Możdżera. W tym roku Festiwal Opery Współczesnej odbędzie się w zmienionej formule, która wyraża się w dodanym do nazwy znaku „+”. Oprócz dzieł operowych na scenie Opery Wrocławskiej zaprezentowana zostanie premiera baletowa złożona z dwóch choreografii ułożonych do dzieł muzyki współczesnej.

Trzecim ważnym kręgiem tematycznym tego sezonu są plany modernizacyjne i inwestycyjne Opery Wrocławskiej. Zrealizowane podczas okresu letniego działania modernizacji sceny prowadzą do unowocześnienia i poprawy funkcjonalności mechanizmu scenicznego. Obecnie Opera przygotowuje się do kolejnych działań w tym zakresie, a także do niezwykle istotnego przedsięwzięcia, jakim jest rozbudowa gmachu Opery oparta na innowacyjnej metodzie finansowania wyrażającej się w partnerstwie publiczno-prywatnym.

W naszym studiu na wszystkie wydarzenia zapraszał dyrektor Opery Wrocławskiej - Marcin Nałęcz-Niesiołowski:

REKLAMA

To może Cię zainteresować