Październik w Teatrze Improwizacji Improkracja

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 29.09.2017, 16:52 | Zmodyfikowano: 29.09.2017, 16:52
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Czym jest impro?
Improwizacja teatralna (impro) to osobna dziedzina sztuki, która początki, w swojej obecnej formie, zawdzięcza aktorom z USA (Viola Spolin, Del Close) oraz UK (Keith Johnestone). Spektakle są w pełni improwizowane, tworzone na oczach widzów. Tym co odróżnia improwizacje od innych form komediowych (kabaret, stand up), to dynamika oraz niepowtarzalność występów- pierwszy spektakl jest zarazem ostatnim

O nas
Teatr Improwizacji IMPROKRACJA to najstarszy i najbardziej doświadczony teatr improv na Dolnym Śląsku. Utrzymuje się w ścisłej czołówce w Polsce, będąc jednocześnie jedną z pierwszych grup, które prezentują ten rodzaj teatru w kraju. Od 6 lat Improkracja wystawia swoje spektakle we Wrocławiu, przyciągając co tydzień komplet widzów. Spektakle opierają się na komediowych scenach improwizowanych, które tworzone na żywo i bez scenariusza zaskakują publiczność jak i samych aktorów.

REPERTUAR PAŹDZIERNIK:

„Krótkie formy” 02.10.2017 (poniedziałek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
"Krótkie formy" to spektakl komedii improwizowanej składający się z krótkich gier teatralnych. Publiczność w każdej grze decyduje o miejscu akcji, bohaterach, których mają odegrać aktorzy czy nawet o słowach, które mają paść w trakcie sceny. Dzięki ogromnemu wpływowi na kształt spektaklu i aktywnemu udziałowi publiczności, między widzami a aktorami wytwarza się silna więź twórcza. Występ pełen energii, dynamiki i dobrze rozumianego szaleństwa!
6 urodziny! 10.10.2017 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław

Już 6 lat Teatr Improwizacji Improkracja wystawia swoje unikatowe spektakle komediowe na wrocławskiej scenie. Z tej okazji Improkraci świętują cały październik, przygotowując najbardziej popularne formaty. Głównym dniem tego urodzinowego miesiąca będzie 10.10, kiedy to zagramy dla Was specjalny spektakl. A po spektaklu wiadomo: tort, toasty i inne urodzinowe niespodzianki.

„Improkracja feat. Natalia Grosiak” 17.10.2017 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Zagramy wspólny spektakl z Natalią Grosiak! Wokalistką zespołu Mikromusic!

Tej jesieni zapraszamy Was na premierowy cykl. Na scenie zagramy z niezwykłymi artystami, których twórczość stanie się inspiracją dla całego spektaklu. Będziecie mogli zobaczyć jak Improkracja dzięki swoim gościom zmierzy w nieodkryte rejony komedii improwizowanej. Wspólny spektakl pozwoli też poznać nieznane dotąd oblicza naszych gości, a zarazem zobaczyć to, za co lubicie ich najbardziej.

Pierwszym gościem będzie Natalia Grosiak- wokalistka zespołu Mikromusic. Jej piękny głos i wyjątkowa muzyka będą dla Improkracji punktem wyjścia dla każdej sceny. Format, w którym zagra z nami Natalia Grosiak to Armando.
„Tymczasem” 24.10.2017 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Głównym bohaterem spektaklu "Tymczasem" jest miejsce, w którym jednocześnie toczy się akcja. Opowiadana historia trwa tyle czasu, ile sam spektakl. Wątki przeplatają się jak w świetnie zmontowanym filmie, a bohaterowie żyją własnym życiem, nawet gdy ich nie widzimy na scenie. Wszystko to zaimprowizowane na oczach publiczności!

„Improkracja penetruje” 31.10.2017 (wtorek), godz. 20:00

Vertigo Jazz Club & Restaurant- ul. Oławska 13, Wrocław
Filmy dla dorosłych nie słyną z niezwykłej fabuły, postacie nie mają dramatycznych przemian i są jednowymiarowe. Aktorzy z Teatru Improwizacji Improkracja reinterpretują te dzieła i nadają im bardziej uniwersalnego przekazu. Podczas spektaklu wyświetlany jest początkowy fragment “dzieła” kiedy postacie jeszcze są... ubrane, a następnie film jest zatrzymywany. Aktorzy Improkracji dogrywają resztę fabuły, odkrywając niewykorzystany przez pomysłodawcę potencjał, nadając jednocześnie dziełu nowy, bardziej klasyczny, kierunek. “Improkracja Penetruje” to fuzja niecodziennej inspiracji oraz komedii najwyższej klasy.

Szczegóły na:
www.improkracja.pl
www.facebook.com/improkracja

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować