Wrocław z 1945 roku na smartfonie

Tomasz Sikora | Utworzono: 23.08.2017, 08:39 | Zmodyfikowano: 23.08.2017, 08:39
A|A|A

Bierzesz smartfona i przenosisz się do Wrocławia z 1945 roku. Idziesz po ulicach współczesnego miasta a na ekranie czytasz relacje historyków opisujących mijane przez ciebie miejsca, oglądasz zdjęcia epoki, a przede wszystkim słuchasz w słuchawkach wspomnień świadków tamtych dni rodzącego się miasta. Dziś premierowa odsłona naszego nowego portalu historycznego. Wroclaw1945.pl przenosi nas za pomocą aplikacji webowej do miasta tuż po wojnie. Radiu RAM udało się porozmawiać ze świadkami tamtych dni:

Przez 2 lata gromadziliśmy wspomnienia świadków, by wiernie oddać obraz Wrocławia w 1945 roku. Zdjęcia, pisemne relacje, a przede wszystkim dźwiękowe wspomnienia świadków tamtych dni i oceny historyków na portalu dostępnym wygodnie ze smartfonów. Idziesz przez Wrocław rzucasz okiem na ekran i słuchasz takich relacji:

Udało nam się dotrzeć na przykład do Anieli Złotkowskiej - to pierwsze dziecko urodzone w polskim Wrocławiu:

Takich wspomnień na wroclaw1945.pl jest kilkadziesiąt. Dotarliśmy nawet do ludzi, którzy mieszkali we Wrocławiu w czasie wojny zanim miasto zostało przekształcone w Festung Breslau.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować