Sobotnia Kawa na lwowską nutę [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 15.07.2017, 11:54 | Zmodyfikowano: 15.07.2017, 11:54
A|A|A

na zdj. Daga Gregorowicz i Dana Vynnytska - fot. oficjalny profil FB  zespołu Dagadana

Na dobry początek dowiedzieliśmy się, skąd tajemnicza nazwa najnowszej płyty zespołu "Meridian 68'" i jak podawana jest kawa po ukraińsku:

Wystarczy godzina lotu z Wrocławia i lądujemy we Lwowie. Na miejscu warto odszukać legendarną kawiarnię, w której czas spędzali i matematyczne zadania zapisywali, na kartach Księgi Szkockiej, wybitni polscy matematycy m.in. Stefan Banach i Hugo Steinhaus. Dana zabiera nas na Starówkę i w kulturalną podróż śladami muzyki i teatru:

Na koniec wycieczka w rodzinne strony czyli do Iwano-Frankiwska, a stamtąd w dzikie Karpaty, gdzie wciąż można powędrować bezludnymi ścieżkami, rozbić namiot i rozpalić ognisko:

Dana jest absolwentką Wydziału Kompozycji w Konserwatorium Lwowskim, jest laureatką programu stypendialnego polskiego Ministerstwa Kultury "Gaude Polonia" przeznaczonego dla młodych artystów z krajów Europy Środkowowschodniej. Półroczny pobyt Dany na stypendium w Polsce umożliwił wzajemne poznanie się, pracę nad repertuarem oraz koncertowanie z zespołem Dagadana, z którym nagrała już cztery albumy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować