Włoskie spojrzenie na Wrocław, włoska kuchnia i podróż do Turynu - Sobotnia Kawa w Radiu RAM z Marcello Murgia

Anna Fluder | Utworzono: 10.07.2017, 06:34 | Zmodyfikowano: 10.07.2017, 06:34
A|A|A

Na początek spotkania rozprawiliśmy się z zawiłościami językowymi i warto poćwiczyć przysłowie z ławeczką, nim poprosimy Włocha o stół z powyłamywanymi nogami.

Buongiorno, ciao, a może - salve?

Od dziecka uczył się mówić i pisać po polsku - dziesiątki wypisanych kartek świątecznych, w domu kultywowane były polskie tradycje, ale nie trudno w nim rozpoznać Włocha z temperamentem:

Dziś mówi o sobie, jestem wrocławianinem jak moja mama, ale na świat przyszedł i dorastał w Turynie. To miasto w północno-zachodnich Włoszech, na przedgórzu Alp Zachodnich. Jest stolicą prowincji Piemont. Dlaczego to historyczne miejsce jest tak wyjątkowe?

Zamiłowanie do komiksów i do Wrocławia zaowocowało powstaniem obrazkowego przewodnika po mieście. Marcello opracował scenariusz i teksty, a Luca Montagliani (rysownik z Genui, występujący pod pseudonimem Laca De la Vega) obrazki:

Jeśli planujemy wakacje albo wycieczkę po kraju pizzy, makaronów i Parmigiano-Reggiano, to nim zasiądziemy z goszczącymi nas tubylcami do stołu, warto wiedzieć co cenią sobie najbardziej:

REKLAMA
Dźwięki

To może Cię zainteresować