Jesienią Lura po raz trzeci wystąpi we Wrocławiu. A już teraz możemy posłuchać jej nowej płyty

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 04.07.2017, 10:51 | Zmodyfikowano: 04.07.2017, 10:51
A|A|A

A już teraz możemy posłuchać nowej płyty Lury. Swoją drogą - czas powiedzieć głośno, co od zawsze myślimy - Maria de Lurdes Pina Assunção niefortunnie wybrała sobie pseudonim. Ale skąd mogła wiedzieć, że będzie miała tylu fanów w kraju, gdzie słowo "lura" kojarzy się z czymś niepełnowartościowym. Czyli z przeciwieństwem jej muzyki. "Herança" to szósty krążek w dorobku Lury. Album oparty jest na charakterystycznym rytmie funany - tańca wywodzącego się z ojczyzny Lury - Wysp Zielonego Przylądka.

W nagraniu trzech piosenek z płyty udział wzięło troje znakomitych gości: brazylijski bard Nana Vasconselos (w tytułowym utworze "HERANÇA), Richard Bona ("BARCA DI PAPEL", którą basista skomponował wraz z Lurą), a także wschodząca gwiazda muzyki z Wysp Zielonego Przylądka - Elida Almeida ("NHU SANTIAGU").

We Wrocławiu dźwięki z Wysp Zielonego Przylądka od lat mają swoją wierną rzeszę słuchaczy. Al jeśli ktoś jeszcze po nie nie sięgnął, "Herança" to doskonała okazja na zapoznanie się z bogatą kulturą Wysp - zwyczajami i tradycjami ich mieszkańców. To podróż w towarzystwie utalentowanej, charyzmatycznej wokalistki kultywującej muzyczną tradycję swego kraju.

REKLAMA

To może Cię zainteresować