Wrocławianki na 70. Festiwalu w Cannes [POSŁUCHAJ]

Jan Pelczar | Utworzono: 17.05.2017, 22:14
A|A|A

Aleksandra Terpińska pokaże „Najpiękniejsze fajerwerki ever” w sekcji krótkich metraży Tygodnia Krytyki Filmowej. Jagoda Szelc z fragmentami montowanego właśnie filmu „Wieża. Jasny dzień” zawita na tzw. Market. Joanna Żak z Nowych Horyzontów zasiądzie w jury Europe Cinemas sekcji Director's Fortnight

 

W Cannes pokazany zostanie film wrocławianki Aleksandry Terpińskiej. „Najpiękniejsze fajerwerki ever” trafiły do sekcji krótkich metraży Tygodnia Krytyki Filmowej.

Z kolei Jagoda Szelc pokaże fragmenty swojego pełnometrażowego fabularnego debiutu, zrealizowanego w całości na Dolnym Śląsku filmu Wieża jasny dzień. – W Cannes zobaczą go selekcjonerzy festiwali z całego świata, którzy na tzw Markecie odwiedzą imprezę Polish Days goes to Cannes – mówi producent Paweł Kosuń

W filmie „Wieża. Jasny dzień” grają m.in Anna Krotoska i Rafał Cieluch. Mieszkającą w górach parę odwiedza dawno nie widziana siostra, która zostawiła dziecko pod opieką.

Polish Days goes to Cannes to jedna z branżowych wizytówek Nowych Horyzontów. Zaprezentowanych zostanie pięć najbardziej obiecujących polskich produkcji.

Posłuchaj całej rozmowy z Pawłem Kosuniem: 

Joanna Żak z Horyzontów zasiądzie zaś w jury europejskich kin sekcji Director's Fortnight.

Najbardziej niezależna część canneńskiego repertuaru to w tym roku m.in nowe filmy dobrych znajomych nowohoryzontowej publiczności: Abla Ferrary, Claire Denis i Szarunasa Bartasa.

W filmie Litwina zagrał m.in Andrzej Chyra. „Szron” Bartasa to film o wolontariuszach, którzy jadą z pomocą humanitarną na Ukrainę. Utkną w zasypanym śniegiem Donbasie.

Posłuchaj całej rozmowy z Joanną Żak: tutaj. 

Festiwal w Cannes potrwa do 28 maja.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować