Opera Wrocławska przed premierą Kopciuszka: SPOTKANIE Z IRINĄ BROOK

Radio RAM | Utworzono: 20.04.2017, 16:08
A|A|A

„Jestem we Wrocławiu po raz pierwszy, a to tak naprawdę miasto moich artystycznych korzeni. Pracuję nad premierą w Operze, poznaję je, wchodzę mocniej w historię, w teatr, także ten Jerzego Grotowskiego, który dla mnie zawsze pozostanie nie tylko wielkim twórcą, ale także wspomnieniem z dzieciństwa. Jako mała dziewczynka obudziłam się pewnego dnia i, wychodząc z pokoju, o mało nie nadepnęłam na śpiącego w korytarzu mężczyznę. To był on. Jerzy Grotowski spał na progu mojego dziecięcego pokoiku."

Przed premierą opery Kopciuszek Gioacchina Rossiniego zapraszamy na spotkanie z Iriną Brook, reżyserem najnowszej premiery w Operze Wrocławskiej. Irina Brook, ceniona reżyser teatralna i operowa, dyrektor teatru w Nicei, pochodzi z rodziny o teatralnych korzeniach. Córka aktorki, Natashy Parry, i słynnego reżysera filmowego i teatralnego, Petera Brooka, przyjaciela i współpracownika Jerzego Grotowskiego, traktuje pobyt we Wrocławiu w sposób szczególny.

O swoich wrażeniach z pobytu i pracy w stolicy Dolnego Śląska, dorastaniu u boku światowej sławy mistrza reżyserii, swoim stosunku do klasyki, najnowszej premierze Opery Wrocławskiej oraz legendzie Grotowskiego opowie podczas otwartego dla publiczności spotkania, które odbędzie się 25 kwietnia 2017 roku (wtorek) o godz. 16:30 w Foyer Opery Wrocławskiej. Spotkanie poprowadzi dyrektor Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, Jarosław Fret, a w roli współprowadzącej i tłumaczki towarzyszyć mu będzie Dagmara Chojnacka, dziennikarka naszej rozgłośni.

25/04/2017 godz. 16:30
Foyer Opery Wrocławskiej
WSTĘP WOLNY

REKLAMA

To może Cię zainteresować