Ślęza przegrała Puchar Polski o punkt

Robert Skrzyński | Utworzono: 29.01.2017, 22:02
A|A|A

Pierwsze punkty w drugiej kwarcie zdobyła Agnieszka Majewska i Ślęza prowadziła różnicą 10 punktów. Wisła odpowiedziała i to dwukrotnie trafieniem za 3, ale za chwilę do kosza ponownie trafiła Majewska i było 23:17. Niestety kolejnych 5 punktów zdobyły zawodniczki Wisły, a po kolejnej akcji wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie 24:23. Do końca drugiej kwarty pozostawało 5 minut. Kolejne fragmenty to gra kosz za kosz. Ślęza objęła prowadzenie 27:26 na dwie minuty przed przerwą. Po dwóch kwartach Wrocławianki przegrywały 27:28.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie rzutem za 3 zdobyła Rymarenko, a po chwili do kosza rywalek trafiła Sharnee Zoll - Norman i było 32:28 dla Ślęzy. Rymarenko była nie do zatrzymania i miała na koncie już 16 punktów po kolejnym trafieniu zza linii 3 punktów. Po kolejnym rzucie Zoll - Norman Ślęza odskoczyła na 38:32 na 6,5 minuty przed końcem tej części gry. Wrocławianki utrzymywały kilkupunktową przewagę i na 10 minut przed końcem meczu prowadziły 50:46.

Po dwóch minutach ostatniej kwarty był remis 52:52. Ślęza miała problemy ze zdobywaniem punktów i na 5 minut przed końcem było 54:54. Po kolejnych trzech minutach było 56:56. Pozostało 90 sekund meczu. Błąd kroków popełniła Majewska, ale Wisła straciła piłkę. W ataku pomyliła się jednak Greene. Zespół z Krakowa nie trafił do kosza. Do końca meczu pozostało 8 sekund i o czas poprosił trener Arkadiusz Rusin. Spod kosza w świetnej sytuacji nie trafiła jednak Zoll - Norman i mieliśmy dogrywkę.

Na jej początku jeden rzut wolny wykorzystała Agnieszka Kaczmarczyk. Ślęza prowadziła 57:56. Po kolejnych rzutach wolnych Marissy Kastanek było 60:58 dla Wrocławianek. Do końca dogrywki pozostały 2 minuty. Po kolejnych 60 sekundach i rzucie Kaczmarczyk było 62:58. Ale Wisła trafiła za trzy i dodatkowo Kastanek straciła piłkę i faulowała. Po rzutach wolnych dla Wisły Ślęza przegrywała 62:63. W ostatnim rzucie pomyliła się Zoll - Norman i Wisła cieszyła się ze zwycięstwa.

Ostatecznie Ślęza Wrocław przegrała w finale Pucharu Polski po dogrywce z Wisłą Kraków 62:63. Najwięcej punktów dla Ślęzy zdobyły Kateryna Rymarenko 18 i Sharnee Zoll - Norman 13.

DROGA DO FINAŁU

W turnieju Final Six Ślęza pokonała Pszczółkę Lublin 57:51 i CCC Polkowice 73:65

Ślęza Wrocław - AZS Pszczółka Lublin 57:51 (19:13, 14:18, 18:12, 6:8)

Punkty dla Ślęzy: Zoll 13, Kaczmarczyk 10, Kastanek 9, Greene 9, Skobel 7, Majewska 4 (10 zbiórek), Sklepowicz 3, Rymarenko 2

Punkty dla AZS: Boyd 16, Ugoka 14, Owczarzak 7, Jujka 4, Dobrowolska 4, Dorogobuzowa 3, Mistygacz 3

CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 65:73 (20:15, 18:24, 18:23, 7:13)

Punkty dla CCC: Faulkner 13, Gala 11, W. Musina 12, Rezan 8 (12 zbiórek), Harrison 5, Stankiewicz 5, R. Musina 5, Ortiz 2, Leciejewska 2

Punkty dla Ślęzy: Greene 19 (14 zbiórek), Zoll 17, Skobel 15, Kaczmarczyk 11, Kastanek 9, Majewska 2, Sklepowicz 2