"Pociąg do historii" w Radiu RAM

Monika Jaworska, Piotr Bartyś | Utworzono: 03.03.2017, 09:34 | Zmodyfikowano: 03.03.2017, 09:34
A|A|A

na zdj. Joanna Lamparska i Piotr Bartyś

W 2017 roku czas między 18.00 a 20.00 w piątkowe wieczory na naszej antenie wciąż należeć będzie do historii. Tym razem jednak wyjdziemy poza dawny Wrocław i wędrować będziemy po tajemnicach Dolnego Śląska, a czasem pojedziemy jeszcze dalej. Skrzynie ukryte w zamku Grodno, morderca hipnotyzer z Wlenia, podziemia Gór Sowich, zagadkowe wydarzenia na Ślęży - to czeka nas w najbliższych tygodniach.

Po Beacie Maciejewskiej, Juliuszu Woźnym i Nadii Szagdaj naszym przewodnikiem po świecie minionym jest Joanna Lamparska.Sama pisze o sobie - dziennikarka, podróżniczka, pisarka. Z wykształcenia jest filologiem klasycznym i archeologiem sądowym, bierze udział w akcjach eksploracyjnych. Śledzi tajemnice Dolnego Śląska, zbiera informacje o zaginionych w czasie II wojny światowej zabytkach i dokumentach.

Napisała kilkanaście książek, w tym wiele "przewodników innych niż wszystkie", w których w pełen fantazji sposób prowadzi Czytelników przez niezwykłe historie zamków, pałaców i podziemi. Praktycznie w każdym turystycznym miejscu Dolnego Śląska znajdziecie jej książki. O przeszłości tych ziem wie wszystko.

Od lat współpracuje również m.in. z "National Geographic", "Travellerem” i "Focusem". Jest autorką scenariusza cyklicznego programu "Skarby nieodkryte" w TV Polonia. W ubiegłym roku dla Canal Plus Discovery zrealizowała serial "Kup pan zamek" o właścicielach obiektów zabytkowych w Polsce. Od 2012 roku jest dyrektorem Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic w zamku Książ, który to festiwal również wymyśliła.

Szerzej opowiedziała nam o sobie będąc dwukrotnie gościem "Sobotniej kawy z Radiem RAM" (program z 2015 r.) oraz rozmowa z 2014 roku: Kawa z autorką przewodników po Dolnym Śląsku

Konduktorem radiowego "Pociągu do historii" jest Piotr Bartyś. Odjazd w każdy piątek o 18.00 - zapraszamy! 


 

REKLAMA

To może Cię zainteresować