RAM Café 11 już w salonach muzycznych!

Radio RAM | Utworzono: 29.12.2016, 08:11 | Zmodyfikowano: 29.12.2016, 08:11
A|A|A

RAM Café wkracza w wiek nastoletni... Ile jeszcze lat będziemy razem ? Zależy od Ciebie, od tego, czy zechcesz udawać się ze mną w kolejne muzyczne podróże. Ja – serdecznie zapraszam.
Co w tym roku?

Sam Smith , jak powszechnie wiadomo, nie wiadomo dlaczego dostał Oscara za „Writing's On The Wall”, która nie bardzo pasuje do filmu o Bondzie. Natomiast w ubiegłym roku Laura Mvula nagrała kawałek, który brzmi jak bondowski klasyk. Mam nadzieję, że kiedy posłuchasz, będziesz podobnego zdania. Powstał zresztą na potrzeby także szpiegowskiego filmu „Kryptonim U.N.C.L.E.”

Jeśli ktoś nie słucha na co dzień Radia RAM – błąd, który zawsze można naprawić – informuję, że w każdy ostatni czwartek miesiąca zapraszamy do siebie na Karkonoską na kameralne koncerty. Gospodarzem wieczorów jest Maciek Przestalski, a odbywają się one pod wspólną nazwą „RAM Session”. Studio słuchowiskowe naszego radia, licząca góra trzydzieści osób widownia, muzyka. W październiku trio Kroki - w jednej trzeciej wywodzące się z Wrocławia - zagrało koncert. Magiczny koncert. Jego pamiątką obecność tutaj „Who You Are”.

Asię Glensk poznałem podczas pierwszego występu Fismolla we Wrocławiu. Było lato, biesiadowaliśmy z całym jego zespołem w Parku Południowym i szukałem kogoś, kto na sto procent dopilnuje, że Fismoll stawi się nieco później w radiu. I zapytałem - kto jest tutaj najbardziej odpowiedzialny? Zgodnie wskazali na Asię, która była najmłodszą osobą w tym towarzystwie i miała wówczas lat 14. Minęło kilka chwil, Asia jako Joan debiutuje na RAM Café. Trzymam kciuki za wszystkie piękne dźwięki, jakie usłyszmy dzięki Tobie w przyszłości!

W maju byłem jurorem na „Festiwalu Form Muzycznych” organizowanym przez ODT „Światowid”. Jak zwykle zgłosiło się ponad stu wykonawców z całej Polski, do występów na żywo zakwalifikowano około trzydziestu. Kiedy parkowałem samochód przed domem kultury – lubię tę dawną, swojską nazwę – koło śmietnika jeden z zespołów urządził sobie próbę. Było to tak bezpretensjonalne, jak ich muzyka. Dzięki temu wygrali. Nazywają się #Cookie.

„Refuse” Kevina Garretta chciałem umieścić na RAM Café już przed rokiem. Wtedy się nie udało. Góra elektronicznej korespondencji doprowadziła do happy endu. To jeden z kilku utworów, jakie naprawdę ostatnio wywarły na mnie wrażenie, nota bene znakomicie wyprodukowany, radzę posłuchać na dobrym sprzęcie. Piękno w najczystszej postaci.

RAM Café 11:

CD I

1. Lo-Fang - You're The One That I Want
2. Paradis - Toi Et Moi
3. Nilufer Yanya - Hey
4. ZHU - As Crazy As It Is
5. The Bamboos - The Wilhelm Scream
6. The Dramatics - Whatcha See is Whatcha Get
7. Laura Mvula - You Work For Me
8. Gregory Porter - In Fashion
9. Her - Union
10.Yuna – Crush
11.XamVolo - Down
12.Mac Miller - Dang! (feat. Anderson .Paak) 

13.BANKS - Gemini Feed
14.MaJLo - Another Day
15.James Blake - I Need A Forest Fire (ft. Bon Iver)
16.John Martyn – Ways To Cry
17.C Duncan – Say
18.Lenox – Colorblind
19.Polo & Pan - Canopée
20.Angela McCluskey – Paris To Hollywood

 

CD II

1. Cassandra Wilson - Harvest Moon
2. JP Cooper - Colour Me In Gold
3. Hash Cookie - Na Wspak
4. Quantic - Painting Silhouettes
5. Parson Jones - Make and Model
6. Cheikh Lo - Degg Gui

7. Zoufris Maracas - Chienne de Vie
8. LP - Other People
9. Juniore - Je fais le mort
10.Fine Print – Can't Lie
11.HONNE - Coastal Love
12.Sampha – Timmy's Prayer
13. BJ The Chicago Kid – Turnin Me Up
14.Jumpswim – Fall Out Of Love
15.Astronauts, etc. - No Justice
16.Kroki – Who You Are
17.Joan – So Shy
18.Kevin Garrett - Refuse

Enjoy!
Piotr Bartyś, szef muzyczny Radia RAM

REKLAMA

To może Cię zainteresować