Pomagają spełnić marzenie chorej Oliwii

Alicja Mikłaszewicz | Utworzono: 28.11.2016, 12:50
A|A|A

Ma za sobą ciężkie chwile, ale w różowych okularach patrzy na świat. 12-letnia Oliwia, podopieczna Fundacji Mam Marzenie, chce wiosną przyszłego roku odwiedzić Disneyland. Muzeum Narodowe pomaga w spełnieniu tego marzenia. 

W Pawilonie Czterech Kopuł, oddziale muzeum, stanie puszka, do której można wrzucać datki. Planowany jest też szereg, m.in. gry dla dzieci i dla dorosłych oraz aukcja prac dzieci, z której całkowity zysk zostanie przekazany na wyśnioną przez Oliwię podróż.

– Oliwka jest wyjątkową dziewczynką, która dzielnie stawiała czoło ciężkiej chorobie. Przeszła przeszczep szpiku kostnego i czuje się już na tyle dobrze, żeby wiosną przyszłego roku móc spełnić jej marzenie – mówi Alicja Siatka, wolontariuszka wrocławskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

3 grudnia 2016 r., sobota Na tropie sztuki – gra dla dorosłych
Karty z zadaniami przez cały dzień będą dostępne do pobrania w kasie po wpłacie 'cegiełki' do puszki na rzecz Oliwki. Wśród uczestników, którzy poprawnie rozwiążą zadania i odgadną hasło, rozlosowane zostaną nagrody. Udział z biletem wstępu na wystawę stałą lub biletem łączonym *

Tego samego dnia o godzinie 17.00 rozpocznie się wieczorne oprowadzanie po wystawie kolekcji sztuki polskiej II połowy XX i XXI wieku. Wstęp z biletem na wystawę stałą lub łączonym *

4 grudnia 2016 r., godz.12.00, niedziela Do dzieła! Rodzinna gra w Pawilonie
Warsztaty dla dzieci w wieku 6-10 lat z opiekunami. Na zajęcia obowiązują zapisy od 28.11.16 do 02.12.16 w godz. 9.00-15.00 pod nr. tel. 71 7127181 lub pod adresem mailowym: edukacja.pawilon@mnwr.art.pl. Wstęp wolny.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować