Jarmark Bożonarodzeniowy 2016

z informacji prasowych | Utworzono: 16.11.2016, 11:05 | Zmodyfikowano: 18.11.2016, 23:00
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Tradycyjnie już pojawiły się stragany z tzw. małą gastronomią (np. grzańce w świątecznych kubkach), upominki, rękodzieło, regionalne produkty, kamienie szlachetne, srebro, ale także drewniany młyn z piernikami w kształcie wrocławskich kamieniczek.

Oficjalnego otwarcia dokonał tradycyjnie prezydent Rafał Dutkiewicz, który licznie zgromadzonych mieszkańców i turystów powitał słowiami: – Okres poprzedzający Boże Narodzenie to czas szczególny i cieszę się, że mogę zapowiedzieć nasz jarmark odbywający sie już po raz dziewiąty we Wrocławiu.

Bożonarodzeniowy jarmark na wrocławskim Rynku potrwa do 22 grudnia. Domek Krasnala, okazały młyn, wrocławska choinka jak zwykle stanęły koło ratusza, drewniane kramy ciągną się wzdłuż ul. Oławskiej i części ul. Świdnickiej do przejścia podziemnego.

Zdj. wroclaw.pl

Jak czytamy na stronie Wroclaw.pl: "zadebiutują również saksońskie rzeźby drewniane oraz kartki świąteczne wykonane również z drewna, ręcznie malowane. Pojawią się wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny, ręcznie tkane koronki. Miłośnicy rękodzieła, techniki decupage i inspiracji folkowych z pewnością nie będą zawiedzeni".

Jarmark dotrze jednak w jeszcze dalsze rejony świata, bo pojawić się ma również biżuteria prosto z Afryki, z takich krajów jak: Zambia, Mozambik, Tanzania, Kongo czy Uganda.  

Więcej o Jarmarku Bożonarodzeniowym TUTAJ.

REKLAMA

To może Cię zainteresować