Freetown Sound - płyta tygodnia

Radio RAM na podstawie materiałów wydawcy | Utworzono: 25.10.2016, 11:56
A|A|A

Jak mówi Devonté Hynes: "Właśnie ukończyłem album o moim życiu, moim wychowaniu, byciu czarnym w Anglii, byciu czarnym w Ameryce... mojej przeprowadzce do tego kraju w wieku 21 lat, w tym samym wieku, w którym moja mama wyprowadziła się z Guyany do Londynu, a mój ojciec ze Sierra Leone do Londynu. Tytuł 'Freetown Sound' zaczerpnąłem od nazwy Freetown - miejsca, gdzie urodził się mój ojciec."

Od prawie 10-ciu lat Devonté Hynes pod różnymi pseudonimami udowadnia, że jest wszechstronnym wirtuozem, eksperymentującym z niemal każdym możliwym gatunkiem muzycznym.

Po przeniesieniu się do Nowego Jorku w połowie 2000 roku, po przybraniu pseudonimu Blood Orange, zaczął wynajdywać dzieła muzycznych legend tego miasta, by stworzyć swój osobliwy styl delikatnego popu.

'Freetown Sound', który jest następcą 'Coastal Grooves' z 2011 i przełomowego 'Cupid Deluxe' z 2013 roku, opiera się na wszystkim, czego Hynes dokonał do tej pory jako artysta. Wynikiem jest najbardziej ekspansywna wypowiedź artystyczna w jego karierze. Czerpiąc z głębokiej studni technik i odniesień, album w zaskakujący sposób łączy w sobie różne emocje, głosy i epoki.

Tytuł albumu 'Freetown Sound' wziął się od nazwy miejsca urodzenia ojca Hynesa, dzielnicy Sierra Leone. Tematycznie płyta jest bardzo osobista, porusza kwestie polityczne, religijne, rasy, płci i seksizmu.

Solowy projekt Hynesa idzie w parze z jego rolą jako autora tekstów/producenta współpracującego z takimi artystami, jak Carly Rae Jepsen, Solange Knowles, FKA Twigs czy Sky Ferreira. Jest również uznanym kompozytorem muzyki filmowej ('Palo Alto', Gia Coppola, 2014) oraz twórcą oprawy artystycznej 'Easternsports' Alexa Da Corte z 2016 roku.

Tracklista

1. By Ourselves
2. Augustine
3. Chance
4. Best To You
5. With Him
6. E.V.P.
7. Love Ya
8. But You
9. Desirée
10. Hands Up
11. Hadron Collider
12. Squash Squash
13. Juicy 1-4
14. Better Than Me
15. Thank You
16. I Know
17. Better Numb

REKLAMA